Orange Polska dołącza do Space3ac Intermodal Transportation

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

W piątek 29 września, umowę o partnerstwie w akceleratorze Space3ac Intermodal Transportation podpisali przedstawiciele Orange Polska i organizatora programu – Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej sp z o.o..

Nabór do Space3ac Intermodal Transportation rozpoczął się 1 września, a do grona dużych przedsiębiorstw – odbiorców ich rozwiązań – należą już: Grupa LOTOS S.A., Instytut Morski, OT Logistics, Port Gdańsk, Port Gdynia i PZU Lab.

Nowym, występującym w roli Dużego Przedsiębiorstwa, partnerem programu został Orange Polska, który w akceleratorze będzie poszukiwał rozwiązań bazujących na wykorzystaniu danych i technik satelitarnych.

– Orange Polska od dawna stawia na innowacyjność. Testujemy i wdrażamy najnowocześniejsze rozwiązania i trendy technologiczne, ale także inspirujemy ich powstawanie i rozwój, między innymi we współpracy z obiecującymi startupami w programie Orange Fab. Równie ważna jest dla nas dobra współpraca z innowatorami i samorządami regionalnymi. Podpisanie tej umowy to ważny krok w konsekwentnej realizacji naszej strategii. Dzięki partnerstwu liczymy na dotarcie do rozwiązań m.in. z obszaru internetu rzeczy, wirtualnej rzeczywistości, czy big data, które pomogą nam w realizacji potrzeb naszych klientów – powiedział Piotr Muszyński, wiceprezes Zarządu Orange Polska ds. strategii i transformacji.

  • Orange Polska przedstawił technologiczne i biznesowe wyzwania dla startupów, które w akceleratorze będą pracować nad ich rozwiązaniami. Są to zagadnienia z obszarów:
  • Smart City, Smart Home, Connected Home i Smart Car (m.in inteligentne oświetlenie, transport, zarządzanie ruchem i bezpieczeństwo),
  • systemów wsparcia sprzedaży wykorzystujących sztuczną inteligencję,
  • jakości obsługi, wpływu na zadowolenie klientów i budowanie pozytywnych realizacji z nimi (B2C, B2B), np. rozwiązania z zakresu edukacji osób starszych zachęcające tą grupe odbiorców do korzystanie z usług cyfrowych Orange i wprowadzające ułatwienia w dostępie do nich, w tym selfservice.
  • Big data – zbierania i analizy danych, optymalizacji zarządzania danymi, wykrywania anomalii w usługach i efektywnej obsługi procesów reklamacyjnych,
  • AR (Augmented Reality) i VR (Virtual Reality) –wsparcia obsługi klientów, ich edukacji i automatyzacji procesów wewnętrznych.

Space3ac Intermodal Transportation wspiera startupy pracujące z technikami i danymi satelitarnymi. Celem akceleratora jest połączenie potencjału początkujących, kreatywnych przedsiębiorców z infrastrukturą, doświadczeniem i potrzebami dużych firm.

– Cieszymy się, że Orange Polska został kolejnym ważnym partnerem w naszym programie akceleracyjnym. Wypracowany w Space3ac Intermodal Transportation model współpracy da impuls rozwojowy innowacyjnym technologiom, a konkretne rozwiązania zaproponowane przez startupy odpowiedzą na wyzwania, jakie postawią przed nimi duże przedsiębiorstwa – powiedział Paweł Lulewicz Wiceprezes PSSE sp. z o.o. – organizatora Space3ac Intermodal Transportation

Zakwalifikowanym startupom, Space3ac Intermodal Transportation zapewnia wsparcie merytoryczne (wysokiej klasy mentoring technologiczny i biznesowy), wsparcie finansowe (około 150 tys. PLN na jeden projekt) i odbiorców opracowywanych przez nie rozwiązań. Dużym przedsiębiorstwom natomiast – możliwość pozyskania innowacji “uszytej na miarę” pod konkretne zapotrzebowanie.

Projekt pilotażowy „Techniki satelitarne dla transportu intermodalnego” jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 Osi priorytetowej II: Wsparcie otoczenia i potencjału przedsiębiorstw do prowadzenia działalności B+R+I Poddziałanie 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów inno LAB Pilotaż Scale UP.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem