Orange Polska i IDEA Global wspólnie szukają startupów

Dodane: 25.07.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

M2M, Internet Rzeczy (IoT), Obsługa Klienta i Finanse to główne obszary zainteresowania Orange i IDEA Global. Wybrane startupy we współpracy z ekspertami i pod okiem mentorów stworzą wspólną ofertę z Orange Polska.

Otrzymają też wiedzę praktyczną z takich dziedzin jak user experience, design thinking, agile czy relacje inwestorskie.

Akcelerator IDEA Global stale rozbudowuje sieć partnerów. W ostatnim czasie do tego grona dołączył Orange Polska, który ma już doświadczenie we współpracy ze startupami. – W ramach Orange Fab, który od 4 lat działa na polskim rynku, akcelerację przeszło 21 firm z Polski i rynku wschodniego. Udział w programie przyniósł wdrożenia, m.in. OORT, Tutlo, i Wandlee – mówi Joanna Bruździak – Maleszewska, kierownik Wydział Inkubacji i Nowych Rozwiązań w Orange Polska.

– Wspólnie z Orange poszukujemy startupów, które przeprowadzimy przez drugą turę akceleracji w ramach IDEA Global – wyjaśnia Daniel Dereniowski, doradca zarządu ds. startupów w Ideo sp. z o.o. – M2M, Internet Rzeczy (IoT), Obsługa Klienta i Finanse to obszary, które w naturalny sposób wpisują się w potrzeby Orange.

Startupy, które wybierzemy mogą liczyć na próbę stworzenia wspólnej oferty z Orange Polska. Nie muszę chyba wyjaśniać jak duże możliwości rozwoju z tego wynikają. W procesie akceleracji młode firmy otrzymają nie tylko pomoc finansową (do 200 000 zł), ale przede wszystkim zasoby niezbędne do opracowania i testowania własnych rozwiązań i stały dostęp do wysokiej klasy mentorów, partnerów biznesowych i potencjalnych inwestorów. Ich przedstawiciele w połączeniu z ekspertami Ideo tworzą zespół, który kładzie największy nacisk na przyszłą efektywność biznesową akcelerowanych startupów.

Udział w projekcie zwiększa także ich wiarygodność oraz gwarantuje promocję marki wśród szerokiej grupy korporacji jako potencjalnych klientów. Termin zgłoszeń upływa 31 lipca br. Aplikować należy na stronie www.ideaglobal.pl.

Poza Polską w Orange Fab uczestniczą Izrael, Japonia, Korea Płd., Tajwan, Hiszpania, Francja, Senegal i USA. Program jest skierowany do innowacyjnych firm, z którymi operator wspólnie rozwija dojrzałe technologicznie usługi. Udział w programie umożliwia dofinansowanie, rozwój produktu, warsztaty i szkolenia, wsparcie mentorów, a także dostęp do sieci dystrybucji i dotarcie do klientów Orange.

Akcelerator powstał jako inicjatywa Ideo Sp. z o.o. – ponad 180-osobowy Software House, który ma już 18 lat doświadczenia we wspieraniu rozwoju swoich klientów. Projekt IDEA Global realizowany jest na podstawie umowy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, w ramach Działania 2.4. „Współpraca w ramach krajowego systemu innowacji”, Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, 2014-2020. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem