Organizu.je posiłek do biura

Dodane: 12.08.2014

Karolina Halik

Udostępnij:

Plik karteczek z zamówieniami od znajomych, kurs przez biuro z notatnikiem i długopisem, powiadomienia z różnych komunikatorów z wybranymi pozycjami z menu.  Takimi sposobami posługiwali się każdego dnia pracownicy wielu firm. Dziś jednak proces zamawiania został znacząco ułatwiony – aplikacja Organizu.je ujrzała światło dzienne.

W każdym biurze jest inny system zamawiania posiłków. W zależności od liczby współpracowników procedura zamawiania lunchu do biura jest bardziej lub mniej skomplikowana. Dziś premierę ma aplikacja Organizu.je, która wychodzi naprzeciw temu problemowi. Chce ułatwić pracownikom zespołowe zamówienie lunchu do miejsca pracy.

Zdjęcie royalty free z Fotolia

Niewielu pracowników lubi wychodzić z inicjatywą złożenia zamówienia w restauracji, ponieważ jest to czasochłonne. Tworzenie spisu preferencji i wykonanie telefonu do pizzeri? zajmuje kilkanaście minut, które mogłyby zostać poświęcone pracy. Problem stanowi również kwestia rozliczenia się między zamawiającymi. Przekonali się o tym twórcy aplikacji webowej organizu.je, którzy przeprowadzili ankietę wśród pracowników biur. Wyniki badania skłoniły zespół do zbudowania narzędzia, które rozwiąże te zagadnienia.

Proste zamawianie zespołowe

Organizu.je to serwis, który ułatwia zespołowe zamówienie posiłków, jednak bez wspomnianych wcześniej metod z wykorzystaniem różnych kanałów zbierania preferencji współpracowników. Aplikacja umożliwia osobie inicjującej zamówienie, na wybranie restauracji i dobranie grupy osób zainteresowanych posiłkiem. Zespół zamawiających ma 25 minut na podjęcie decyzji o zakupie. Organizator ma za zadanie przesłać zamówienie do restauracji przy pomocy aplikacji. Procedura kończy się przesłaniem listy potraw do wybranej restauracji.

Aplikacja poza oszczędzaniem czasu poświęconego na wybór dania wspiera także rozliczenie między uczestnikami. Po dobraniu posiłku serwis dzieli koszty dostawy na osoby, które złożyły swoje preferencje. Ankietowani przyznali, że średnio 3-5 osób dołącza do zamówienia, a wartość dyspozycji jednej osoby to kwota mieszcząca się w przedziale 16-20 zł. Powoduje to zwiększanie koszyka. Według danych PizzaPortalu jedynie 12-15% dziennych zamówień jest składanych w czasie lunchu. Natomiast najbardziej popularne godziny to 18-22.

Organizujesz – zyskujesz

Bycie organizatorem biurowego posiłku jest związane z dodatkowymi obowiązkami, ale w zamian za to taka osoba otrzymuje bonifikatę za złożoną dyspozycję. – Użytkownik otrzyma 2-3% od wartości zrealizowanego zamówienia. Na takim zakupie organizator zarobi około 2 zł. – mówi Marcin Racino, twórca organizu.je. Użytkownik będzie mógł wypłacić zgromadzoną kwotę w postaci voucherów do wykorzystania na zamówienia w serwisie.

Serwis Organizu.je powstał we współpracy z PizzaPortalem, który zrzesza ponad 2 000 restauracji online. Projekt został zainicjowany w kwietniu tego roku. Jednym z twórców aplikacji jest Marcin Racino, przedsiębiorca, który przyczynił się do m.in. sukcesów serwisu ankietka.pl.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem