ORLEN poszukuje startupów, które zajmą się edukacją kierowców

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

ORLEN

Udostępnij:

ORLEN poszukuje innowacyjnego rozwiązania, które pozwoli na skuteczną edukację kandydatów na kierowców. Jedną z wybranych metod są konsultacje rynkowe, które właśnie ruszają na platformie GovTech. Celem jest znalezienie wykonawcy systemu umożliwiającego wzmocnienie kompetencji kursantów. Pomysłodawcy zależy na metodzie pozwalającej na utrwaleniu zasad odpowiedzialnego zachowania, przestrzegania przepisów, a także uświadomieniu możliwych konsekwencji wynikających ze stylu jazdy młodych kierowców.

Przy pomocy platformy GovTech ORLEN poszukuje ciekawego rozwiązania dla adeptów jazdy za kółkiem w wieku 18-24 lata. Zgodnie z badaniami, to właśnie młodzi i niedoświadczeni kierowcy odpowiadają za wiele niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

W trakcie konsultacji z podmiotami zainteresowanymi współpracą, zostanie omówiony podstawowy cel i zakres projektu oraz jego budżet i czas realizacji.

Forma i charakter rozwiązania będą zależały od wybranej propozycji. Mogą to być zarówno projekty informatyczne na przykład specjalistyczna platforma edukacyjna, technologia VR/AR, jak też urządzenia stacjonarne jak symulatory jazdy, dachowania czy zderzeń drogowych. Atutem koncepcji będzie z pewnością połączenie różnorodnej formy edukacji.

Testy i pilotaż

– Przygotowując się do realizacji projektu przeprowadziliśmy badania społeczne wśród kursantów ośrodków szkolenia kierowców w Płocku i powiecie płockim. Po analizie wyników zorganizowaliśmy także warsztaty design thinking z naszymi partnerami projektu, którymi są Komenda Miejska Policji oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Płocku. Znamy więc potrzeby i oczekiwania kursantów, ale także ich obawy związane z jazdą w pierwszym okresie po uzyskaniu prawa jazdy. Jako marka odpowiedzialna społecznie szukamy sposobu edukacji, aby pomóc nie tylko młodemu pokoleniu kierowców, ale także każdemu uczestnikowi ruchu drogowego – podkreśla Agata Górnicka, Dyrektor Biura Relacji z Otoczeniem w ORLEN.

ORLEN planuje w pierwszej kolejności przetestować efektywność rozwiązania w ramach pilotażu na obszarze  działania Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Płocku. Rozwiązania, które sprawdzą się najlepiej mogą zostać wykorzystane w całej Polsce.

– Platforma GovTech jest dla naszej spółki doskonałym narzędziem, które umożliwia nawiązanie współpracy z podmiotami oferującymi rozwiązania opracowane z wykorzystaniem najnowszych technologii. Ponadto w mojej ocenie, podmioty te starają się nie tylko spełniać potrzeby biznesowe dużych firm, ale nawet pomóc przetestować i wdrożyć technologie, wzmacniające rolę i cele organizacji w obszarze CSR – podkreśla Łukasz Kopeć, Kierownik Działu Innowacji i Akceleracji w ORLEN.

Przeczytaj również Rozpoczęła się ósma edycja ORLEN Skylight accelerator. Nabór trwa