ORLEN VC & Startup Accelerator Meetup

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

ORLEN VC & Startup Accelerator Meetup

Udostępnij:

17 maja odbyło się wydarzenie ORLEN VC & Startup Accelerator Meetup, podczas którego zaprezentowały się startupy realizujące pilotażowe wdrożenia technologiczne w PKN ORLEN oraz spółki z portfela ORLEN VC. Uczestnicy mieli również okazję wziąć udział w panelu dyskusyjnym, którego tematem był wpływ sztucznej inteligencji na przyszłość biznesu, społeczeństwa i przemysłu.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zespół Zarządzający Funduszem VC oraz Programem ORLEN Skylight accelerator. Wśród zaproszonych gości znaleźli się eksperci oraz przedstawiciele kluczowych firm z rynku inwestycji kapitałowych i przedstawiciele startupów. Spotkanie otworzył Robert Śleszyński, Dyrektor Wykonawczy ds. Strategii i Innowacji oraz Relacji Inwestorskich.

Startupy odpowiadają na wyzwania PKN ORLEN

W pierwszej części spotkania zaprezentowały się startupy realizujące pilotażowe wdrożenia technologiczne w ramach Programu ORLEN Skylight accelerator i spółki portfelowe ORLEN VC. Zaproszone startupy realizują projekty w PKN ORLEN w obszarze m.in. automatyzacji procesów na stacjach paliw, recyklingu, digitalizacji procesów produkcyjnych czy rozwiązań IoT w logistyce.

Co sądzą eksperci o wpływie sztucznej inteligencji na przyszłość biznesu, społeczeństwa i przemysłu?

Uczestnicy mieli również okazję wziąć udział w panelu dyskusyjnym, którego tematem była analiza wpływu sztucznej inteligencji na przyszłość biznesu, społeczeństwa i przemysłu. Prelegenci opowiedzieli o korzyściach, jak i zagrożeniach, płynących z ciągłego rozwoju AI oraz w jaki sposób sztuczna inteligencja będzie kształtować rzeczywistość społeczno-gospodarczą w kolejnych kilku latach. Wśród zaproszonych ekspertów w tej dziedzinie, znaleźli się: Jacek Bartosiak – CEO z Strategy&Future, Marek Smolik – CTO z ICsec, Witold Kowalczyk – Advanced computing & quantum z EY oraz Jacek Dąbrowski – Chief Artificial Intelligence Officer z Synerise.

ORLEN Skylight accelerator planuje uruchomienie VIII rundy naboru

ORLEN Skylight accelerator to korporacyjny program akceleracyjny, którego celem jest budowa relacji biznesowych z młodymi podmiotami technologicznymi w celu skalowaniu i komercjalizacji ich innowacyjnych rozwiązań we współpracy z PKN ORLEN. Program funkcjonuje na rynku od niespełna dwóch lat, w tym czasie przeprowadzono siedem rund naboru. Aktualnie trwają prace nad przygotowaniem nowych wyzwań technologicznych ze spółek z GK ORLEN. Uruchomienie naboru do VIII rundy akceleracyjnej i aktualizację wyzwań zaplanowano na przełomie czerwca i lipca 2023 roku. Aktualne informacje o Programie akceleracyjnym można znaleźć na stronie https://www.orlen.pl/pl/o-firmie/innowacje/akcelerator