ORLEN zastąpi markę Lukoil na Węgrzech

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

ORLEN zastąpi markę Lukoil na Węgrzech

Udostępnij:

Grupa ORLEN, po finalizacji połączenia z Grupą LOTOS oraz po przejęciu stacji paliw od MOL, planuje rebranding wszystkich 185 stacji na Węgrzech i na Słowacji na markę ORLEN. Wśród nich znajdzie się 79 stacji na Węgrzech pod marką Lukoil, prowadzonych obecnie przez prywatnych udziałowców, którzy użytkują tę markę na podstawie licencji.
– Rozszerzamy naszą sieć sprzedaży detalicznej i równolegle rozważamy dalszą ekspansję, tak aby zgodnie ze strategią, do 2030 roku w regionie pod polską marką ORLEN działało co najmniej 3,5 tysiąca stacji – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

PKN ORLEN przejmie 144 stacje paliw na Węgrzech oraz 41 stacji na Słowacji, co przybliży koncern do realizacji założeń strategicznych zakładających wzrost udziału stacji zagranicznych w sieci ORLEN. Dziś stacje zagraniczne stanowią 37% całej sieci, a ambicją koncernu jest osiągnięcie tego wskaźnika na poziomie ponad 45% w 2030 roku. Po finalizacji transakcji PKN ORLEN uzyska ponad 7% udział na rynku węgierskim i będzie czwartym koncernem na tym rynku pod względem ilości stacji. Również na Słowacji sieć ORLEN wzrośnie do ponad 60 obiektów.

W ramach transakcji na rynku węgierskim wszystkie przejmowane stacje zostaną niezwłocznie poddane rebrandingowi, a dotychczasowe marki Lukoil i MOL zastąpi marka ORLEN. Pozwoli to kierowcom tankować na stacjach ORLEN w sześciu krajach europejskich. Kluczowym elementem procesu będzie troska o utrzymanie najwyższych standardów Grupy ORLEN w całej sieci. Dotyczy to zarówno usług, towarów i paliw oferowanych na stacjach paliw, jak również stale podnoszonych, szeroko pojętych standardów obsługi klientów.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem