Orphe – inteligentne buty, które święcą w rytm tańca

Dodane:

Adam Sawicki, Redaktor prowadzącyRedaktor prowadzący MamStartup Adam Sawicki

Udostępnij:

Co jakiś czas na platformach crowdfundingowych pojawiają się projekty, których innowacyjne produkty łączą w sobie elementy z branży odzieżowej i nowych technologii. Jedno z takich rozwiązań jest oferowane przez japońskiego producenta. Poznaj inteligentne buty stworzone do tańca.

fot. no-new-folk.com/en/

Japońska myśl technologiczna w imię sztuki

Orphe są to nowoczesny buty dedykowane tancerzom. Zaprojektowane przez Japończyków okrycie stóp, wyposażone jest w czujniki ruchu i diody LED, dzięki czemu podczas wykonywania figur tanecznych, poruszane nogi świecą w rytm muzyki i wykonywanych ruchów. Jak twierdzą twórcy projektu, inspiracją do jego zrealizowania jest pomoc artystom, którzy wyrażają siebie za pomocą ciała, a którzy teraz w tym celu będą mogli również użyć światła.

Pochodzący z kraju kwitnącej wiśnie inżynierowie wyposażyli każdą podeszwę buta w mikroprocesor umożliwiający śledzenie ruchów, moduł sieci bezprzewodowej Bluetooth oraz baterie polimerowe litowo – jonowe, które są wstanie zapewnić ponad trzy godzin ciągłej pracy. Dzięki zastosowaniu połączenia bezprzewodowego, użytkownik obuwia może sterować diodami LED przy użyciu aplikacji i urządzeń mobilnych.

Buty Orphe są kompatybilne z komputerami, tabletami oraz smartfonami. Japońscy twórcy zadbali o udostępnienie bezpłatnej aplikacji sterującej dla systemu IOS, a w planach mają również rozwiniecie aplikacji dla systemu Android. Co ciekawe, połączenie świecących butów z mobilną aplikacją daję możliwość kontrolowania np. pulsowania światła, dzięki czemu instruktor tańca w prostszy sposób może przekazać podopiecznym podstawowe ruchy taneczne.

Sukces na platformie crowdfundingowej

Aktualnie Orphe prowadzi kampanie na jednym ze społecznych portali finansujących startupy – Indiegogo. Akcja ruszyła w połowie marca tego roku, a japońscy przedsiębiorcy planowali zebrać 30 000 dolarów, aby móc ruszyć z produkcją obuwia. Projekt został pozytywnie odebrany przez internautów, którzy zaskoczyli właścicieli firmy i wsparli ich działalność sumą 47 978 dolarów. To niewątpliwy sukces, bo kampania potrwa jeszcze do 11 maja bieżącego roku.

Zgodnie z planem, klienci będą mogli zamówić buty już w lutym 2016 roku, a ich zakup kosztować będzie 299 dolarów. Obuwie Orphe oferowane jest w dwóch dostępnych kolorach: czarnym i białym. Być może w przyszłości pojawią się inne warianty, natomiast właściciele startupu tłumaczą, że jest to podyktowane tym, że kolor czarny i biały świetnie komponuje się z różnymi barwami światła.

https://vimeo.com/121975780