Ostatni dzwonek, aby swoją pasję uczynić dochodowym biznesem

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Biorący udział w House of Walkers Project mają szansę wygrać 100 tys. zł i profesjonalne wsparcie w prowadzeniu firmy. Zgłoszenia można przesyłać jeszcze tylko przez 5 dni. Wystarczy nagrać krótki film prezentujący pomysł na biznes oparty na pasji.

Biorący udział w House of Walkers Project mają szansę wygrać 100 tys. zł i profesjonalne wsparcie w prowadzeniu firmy. Zgłoszenia można przesyłać jeszcze tylko przez 5 dni. Wystarczy nagrać krótki film prezentujący pomysł na biznes oparty na pasji. Organizatorzy konkursu, Johnnie Walker – whisky numer 1 na świecie oraz fundusz AIP Seed Capital, wyłonią grupę 20 finalistów i zaproszą ich do zaprezentowania pomysłów osobiście, podczas spotkań w Warszawie. Spośród finalistów jurorzy wybiorą od jednego do pięciu laureatów.

40% Polaków deklaruje, że wolałoby prowadzić własny biznes. Z analizy przeprowadzonej przez TNS OBOP na zlecenie organizatorów House of Walkers Project wynika jednak, że nasz przedsiębiorczy zapał studzą przede wszystkim skomplikowane formalności oraz brak środków finansowych na wystartowanie biznesu. Nie tylko Polacy uważają, że w Polsce trudno jest otworzyć własny biznes. Także, w ocenie ekspertów Banku Światowego, Polska jest stosunkowo mało przyjaznym krajem do prowadzenia biznesu. W rankingu Ease of Doing Business znaleźliśmy się na 62. pozycji wśród 183 krajów biorących udział w badaniu. Dlatego właśnie marka Johnnie Walker, która wyrosła z przedsiębiorczego ducha rodziny Walkerów oraz fundusz AIP Seed Capital wychodzą wspólnie z inicjatywą House of Walkers Project, której celem jest inspirowanie oraz wspieranie przedsiębiorczości Polaków.

Jak wziąć udział w konkursie: Aby wziąć udział w konkursie, należy przygotować krótki klip (do 5 minut) opowiadający o pomyśle na biznes i zamieścić go na stronie internetowej konkursu: www.aipseedcapital.pl/houseofwalkersproject w zakładce „dodaj klip”. Klipy można nadsyłać do 22 kwietnia. Oceny klipów dokona AIP Seed Capital, które wybierze 20 najciekawszych pomysłów na biznes i zaprosi autorów do zaprezentowania się przed jury. Jurorzy wybiorą od jednego do pięciu laureatów. Finalistów poznamy 15 maja.

źródło: informacja prasowa