Ostatni dzwonek na uzyskanie wsparcia w ramach platform startowych

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Ostatni dzwonek na uzyskanie wsparcia w ramach platform startowych

Udostępnij:

Zostało jeszcze kilka dni do złożenia wniosku do platformy startowej Wschodni Akcelerator Biznesu. Jest ona jedną z czterech platform startowych, które jeszcze prowadzą nabór innowacyjnych rozwiązań do działania 1.1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów. Nadal szukamy innowacyjnych rozwiązań z branży IT/ICT, ekologia oraz produktów rolno-spożywczych.

W ramach wsparcia, jakie jest udzielane młodym innowacyjnym spółkom, możliwe jest zakupienie materiałów bądź usług do opracowania MVP, a wartość całego wsparcia wynosi ponad 60 tys. złotych. Ale to nie wszystko. Jeśli zdecydujesz się na złożenie wniosku aplikacyjnego do WAB, otrzymasz specjalistyczne usługi eksperckie świadczone przez kadrę naukową uczelni wyższych i naszych partnerów.

– W zależności od potrzeb mogą to być badania i strategie marketingowe, przygotowywanie założeń modelu biznesowego, ale również istotne z punktu widzenia ubiegania się o dalsze dofinansowania opinie potwierdzające innowacyjność Twojego rozwiązania. Wsparcie zostało opracowana tak, że staramy się pomóc przedsiębiorstwom w nawet bardzo podstawowym zakresie poprzez udostępnienie powierzchni biurowej, udzielenie pomocy w założeniu spółki, wsparcia księgowego, podatkowego czy opracowaniu logo i lendigpage – mówi Anna Blajerska, kierownik projektu Platforma Startowa – Wschodni Akcelerator Biznesu.

Ponadto konstrukcja partnerstwa została opracowana tak, aby w jaki najszerszym zakresie wesprzeć pomysły. Stąd na pokładzie WAB znajdują się fundusze VC oraz firmy wspierające młode spółki w przekształceniu pomysłu w rentowny, dobrze prosperujący biznes. Jako jedna z nielicznych platform startowych zapewniamy cykliczne spotkania z inwestorami, którzy z zaciekawieniem przyglądają się spółkom, w które warto zainwestować, a takich inwestycji zostało już zrealizowanych kilkanaście. Jeśli chcielibyśmy pokazać jak wygląda WAB w liczbach to kształtują się one naprawdę imponująco!

Zaufało nam już ponad 2095 wnioskodawców, którzy aplikowali do WAB, a 268 startupów podpisało z nami umowy inkubacyjne, ale miarą naszego sukcesu są dofinansowania w działaniu 1.1.2 POPW Rozwój Startupów w Polsce Wschodniej, gdzie startupy uzyskały łącznie dofinansowanie w kwocie prawie 80 mln PLN, co plasuje nas w czołówce platform. Platforma to również udział startupów w konferencjach takich chociażby jak rok rocznie organizowany InfoShare, gdzie startupy z WAB drugi raz z rzędu mają silną reprezentację wśród startupów występujących na scenie finałowej. W tym roku było to startup TEAMFEEDBACK sp. z o.o.

Po trzech latach działalności możemy śmiało powiedzieć, że spółkom inkubowanym w WAB udało się nie tylko uzyskać inwestorów czy dalsze finansowanie, ale urealnić swoje marzenia o wprowadzeniu innowacyjnego rozwiązania na rynek czego przykładem jest startup Respemedica sp. z o.o., który opracował innowacyjny system rehabilitacji oddechowej – BreatherOne. Startup Vertigo sp. z o.o, który uzyskał czyste ekstrakty z ziół uprawianych wertykalnie w siedzibie Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego podpisał już kilka listów intencyjnych z firmami kosmetycznymi, które są zainteresowane technologicznymi rozwiązaniami firmy.

Nabór wniosków trwa do 15.02. 2022. Wszelkie dokumenty do pobrania dostępne są tutaj.

Projekt „Platforma Startowa – Wschodni Akcelerator Biznesu” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach osi priorytetowej I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, działania 1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów, Poddziałania 1.1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

 

Artykuł powstał we współpracy ze Wschodnim Akceleratorem Biznesu