Ostatni dzwonek, żeby dołączyć do Szkoły Pionierów PFR. Nabór trwa do 30.06

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Ostatni dzwonek, żeby dołączyć do Szkoły Pionierów PFR. Nabór trwa do 30.06

Udostępnij:

Nabór do V edycji Szkoły Pionierów PFR trwa tylko do 30 czerwca. Jeśli chcesz rozwinąć swój projekt i wyjechać na misję międzynarodową, nie zwlekaj. Odwiedź stronę Szkoły Pionierów PFR i zgłoś się!

Szkoła Pionierów PFR to program skierowany do początkujących przedsiębiorców, naukowców i wizjonerów technologicznych, który wspiera uczestników w przekształcaniu pomysłów biznesowych w gotowe do zaprezentowania przed inwestorami MVP. To także intensywne warsztaty i networking, a jego stałym i kluczowym elementem jest tzw. misja międzynarodowa, czyli zagraniczny wyjazd biznesowy. Podczas wyjazdu Pionierzy mają okazję uczestniczyć w wydarzeniach dla przedsiębiorców i obserwować lokalne ekosystemy startupowe.

Misja międzynarodowa w Paryżu

Ostatnia misja międzynarodowa odbyła się między 14 a 19 czerwca w Paryżu. Wzięło w niej udział 7 zespołów z IV edycji Szkoły Pionierów PFR. Mowa o Znika, Lumelabel, Momkey, Dżo, Gentive, Farmstarter i Ribes Technologies. W trakcie wyjazdu wspomniane zespoły uczestniczyły w trzech istotnych wydarzeniach.

Polish Tech Night

Polish Tech Night to wieczorne spotkanie odbywające się w ramach konferencji Polish Tech Day 2022. Uczestnicy czerwcowej edycji mieli okazję spotkać się z przedstawicielami francuskiego środowiska startupowego w ambasadzie RP w Paryżu, gdzie zaprezentowali swoje projekty przed gronem inwestorów i aniołów biznesu.

Viva Technology

Viva Technology to organizowana od 2016 roku jedna z największych we Francji konferencja technologiczna, która przez cztery dni skupia w jednym miejscu tamtejszych i międzynarodowych innowatorów, startupowców i naukowców. Dla Pionierów obecność na Viva Technology była szansą, aby poznać lokalny ekosystem startupowy i zdobyć cenne kontakty biznesowe, które w przyszłości ułatwią im ekspansję na rynki globalne.

Inkubator HEC Paris

Inkubator HEC Paris to jeden z najlepszych inkubatorów przedsiębiorczości w Europie, który pozwala startupowcom zdobyć szeroki zakres biznesowych kompetencji. Pionierzy IV edycji Szkoły Pionierów PFR odwiedzili siedzibę inkubatora, gdzie wzięli udział w warsztatach poświęconych budowaniu kanałów sprzedaży, tworzeniu strategii go to market i prezentowaniu swojego pomysłu przed inwestorem.

Bezpłatny udział w misji międzynarodowej

Każdego roku misja międzynarodowa organizowana w ramach Szkoły Pionierów PFR odbywa się w innym mieście. Do tej pory Pionierzy mieli okazję odwiedzić Cambridge i Berlin, gdzie zdobywali startupowe szlify, a w tym roku Paryż – relacja z wyjazdu jest dostępna na kanale Szkoły Pionierów PFR na TikToku.

Co ważne, uczestnictwo w misji międzynarodowej jest bezpłatne dla Pionierów, ponieważ wszystkie koszty wyjazdu pokrywają jego organizatorzy, czyli PFR i Allegro. Tak samo będzie w tym roku, gdy Pionierzy wyjadą w listopadzie na kolejną misję międzynarodową. Ale żeby się na nią załapać, należy wcześniej odwiedzić stronę Szkoły Pionierów PFR i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Nabór trwa tylko do 30.06.

Z kolei dziś, 28 czerwca, PFR organizuje ostatni webinar informacyjny dla osób zainteresowanych uczestnictwem w Szkole Pionierów PFR. Szczegóły znajdziesz tutaj.

 

Artykuł powstał we współpracy z Polskim Funduszem Rozwoju