Ostatnia edycja warsztatów Startup Art już w październiku!

Dodane: 21.09.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

Trzecia edycja Startup Art – projektu organizowanego przez Urząd m.st. Warszawy w ramach działań wspierających rozwój sektora kreatywnego wraz ze Startup Academy i Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie, wchodzi w moment kulminacyjny.

Przed nami październikowe warsztaty oraz wydarzenie networkingowe Startup Shaker.

Program Startup Art #2016 to wsparcie w tworzeniu przedsiębiorstw dla studentów wyższych szkół artystycznych w oparciu o sprawdzone metody realizacji i finansowania projektów startupowych, a także stworzenie systemu wsparcia i aktywizacji osób z sektora kreatywnego, które mają ciekawy pomysł na biznes.

W 2016 roku w ramach projektu odbyły się w kwietniu i maju dwie edycje warsztatów z udziałem ekspertów. Następne, ostatnie w tym roku, odbędą się w dniach 22-23 października. Podczas nich uczestnicy dowiedzą się, jak zbudować model biznesowy, przetestować pomysł i zdobyć finansowanie na jego rozwój. W ramach Startup Art uczestnicy otrzymują narzędzia do profesjonalnego opracowania i realizacji swoich pomysłów na biznes. Tak przygotowany zestaw działań pomoże nie tylko w realizacji zgłoszonych pomysłów biznesowych, ale będzie również przydatny przy wdrożeniu kolejnych pomysłów.

Wielkim finałem projektu będzie wydarzenie networkingowe Startup Shaker, które odbędzie się w dniach 18-20 listopada 2016 roku. Podczas jednego weekendu uczestnicy będą mieli okazję wykorzystać w praktyce wiedzę zdobytą nad warsztatach. Przed nimi zostanie postawionych wiele wyzwań – od odpowiedniego dobrania się w zespoły i wspólnej pracy nad pomysłem przez zbadanie potrzeb klienta do opracowania koncepcji wejścia na rynek z nowym produktem. Ostatnim zadaniem będzie odpowiednie zaprezentowanie efektów pracy przed jury złożonym z ekspertów i inwestorów.

W poprzednich edycjach Startup Art wzięło udział ponad 100 studentów uczelni artystycznych. Wszyscy zadeklarowali, że dzięki warsztatom zdobyli nowe przydatne umiejętności. Informacje na temat ostatniej edycji oraz przedsmak tego czego można się spodziewać na warsztatach można przeczytać na stronie: www.startupart.pl.

Warsztaty są darmowe. Na zgłoszenia czekamy do 16 października 2016r.

Wszystkie informacje o projekcie oraz rejestracja znajdują się na stronie: www.startupart.pl.

MamStartup patronem medialnym wydarzenia

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem