Ostatnia prosta konkursu KICkoff

ostatnia prosta konkursu kickoff
Udostępnij:
Droga, jaką muszą przejść przedsiębiorcy, żeby zdobyć kapitał i wystartować z projektem wcale nie musi być długa i kręta. Bo też nie wszystkie drzwi funduszy inwestycyjnych, akceleratorów i aniołów biznesu są szczelnie zamknięte na klucz.

Z pewnością drzwi KIC InnoEnergy, europejskiej firmy wspierającej innowacje i edukacje z zakresu energii, pozostają szeroko otwarte. Najlepszym tego przykładem jest konkus KICkoff, którego celem jest wyłonienie obiecujących projektów z Europy Środkowej i Wschodniej zajmujących się zrównoważoną energią.

Zdjęcie główne artykułu picjumbo.com

Do końca października spłynęło kilkadziesiąt aplikacji, które następnie zostały wnikliwie zweryfikowane przez KIC InnoEnergy, organizatora konkursu. Pomysłodawcy najbardziej obiecujących projektów zostali zaproszeni do drugiego etapu konkursu, podczas którego zaprezentują swoje innowacyjne rozwiązania przed regionalnym jury w jednym z czterech miast: Gdańsku, Poznaniu, Krakowie i Warszawie. Następnie zwycięzcy półfinałów wezmą udział w specjalnych warsztatach, które przygotują ich do wystąpienia podczas uroczystej Gali Finałowej.

Wszyscy finaliści konkursu mają szansę na udział w programie akceleracyjnym KIC InnoEnergy Highway®, który pomoże początkującemu przedsiębiorcy rozwinąć pomysł w rentowny biznes. Ponadto nagroda główna w konkursie to 10 tysięcy euro w gotówce. Srebrnemu medaliście przypadnie nagroda w wysokości 5 tysięcy euro, natomiast osoba, która zajmie trzecie miejsce zgarnie 3 tysiące euro.

Wydarzenie wieńczące tegoroczną edycję konkursu KICkoff odbędzie się już 1 grudnia w krakowskiej Cricotece. W jury konkursu zasiądą m.in. przedstawiciele NCBiR, CBI Pro-Akademia, Lewiatan Business Angels, SpeedUp Group, EDF Polska, Tauron Polska Energia oraz EC Grupa. Rejestracja na Galę Finałową jest nadal otwarta – wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na konkursowej stronie internetowej. Ze względu na międzynarodowy charakter gali, uroczystość będzie prowadzona w języku angielskim w oparciu o poniższy program:

17:30 Welcome & Registration
18:00 Grand Final Opening
18:05 A Lesson learned from Life – The most common mistakes you can do as a young entrepreneur, Ernő Duda, SOLVO Biotechnology
18:15 Finalist Pitches
19:20 KIC InnoEnergy Venture Gradis on their experiences
19:30 Startups from other point of view, Tomasz Czapliński, SpeedUp Group
19:40 Presentations from our Partner Network: Business Angels Investing: selection criteria, Jacek Adamski, Lewiatan Business Angels
Policy for supporting entrepreneurs by the National Centre for Research and Development, Hubert Gęsiarz, National Centre for Research and Development
Let’s transform knowledge into energy benefits, dr Ewa Kochańska, Research and Innovation Centre Pro-Akademia
19:55 Award Ceremony
20:00 Cocktail Party

Zapowiada się bardzo inspirująco!