Ostatnie chwile na zgłoszenie startupu do Webit Congress

Dodane: 13.08.2014

Informacja prasowa

Udostępnij:

Do środy 13 sierpnia do godz. 24.00 została przedłużona możliwość zgłoszeń dla firm z polski do Founder Games for Startups na Global Webit Congress.  

Global Webit Congress jest miejscem, gdzie spotykają inwestorzy, eksperci z zakresu digital i marketingu oraz kadra zarządzająca największych międzynarodowych korporacji. W tegorocznej szóstej już edycji weźmie udział ponad 10 000 uczestników, w tym ponad 300 dziennikarzy z akredytowanych mediów, prezesi oraz kadra zarządzająca z największych i najbardziej innowacyjnych firm, jak również przedstawiciele największych globalnych i regionalnych reklamodawców. Uczestnictwo daje dostęp do potencjalnych partnerów i klientów, a sama konferencja jest jedną z najbardziej przyjaznych dla start-upów imprez z branży digital i nowych technologii. Oficjalna rejestracja do konkursu Founders Games zakończyła się 30 lipca, jednakże organizatorzy przedłużyli możliwość zgłoszenia dla polskich firm do najbliżej środy. Łączna wartość nagród w konkursie to 1 mln EUR. 

Aplikacja do konkursu odbywa się za pomocom strony internetowej: http://webitcongress.com

Idea konkursu

Global Webit Congress przeprowadził badania wśród ponad 500 młodych firm z regionu EMEA. Okazało się, że największym problem w firmach nie jest brak środków finansowych na rozwój biznesu, ani brak talentów, ale ograniczone budżety marketingowe na promocję, których inwestorzy nie są gotowi zatwierdzać na pierwszym etapie rozwoju firmy, co zmniejsza szanse na skalowanie biznesu i dotarcie do nowych klientów. 

Wyniki badania były powodem, dla którego Global Webit Congress stworzył 1 mln EUR funduszu Marketing Grant for Startups. Konkurs Founders Game, w którym przyznawane są granty, ma dać młodym firmom  specjalną przewagę rynkową i zwiększyć możliwość odniesienia sukcesu.

Nagrody dla zwycięzców

 Nagrodami dla najlepszych jest 200 stoisk na Global Webit Congress oraz 600 wejściówek w pakiecie Gold. Dodatkowo zwycięzcy otrzymają również budżet reklamowy w obrębie głównych wydawców i partnerów medialnych Webit oraz dodatkowe nagrody i wsparcie od organizatorów, o łącznej wartości ponad 1 mln EUR. 

 Kto może się ubiegać?

 W konkursie może wziąć udział każda firma, która funkcjonuje na rynku krócej niż 5 lat oraz posiada finansowanie na poziomie poniżej 5 mln EUR. Firma musi być  aktywna w następujących dyscyplinach: Advertising, Biotech, Digital Commerce, Digital Entertainment, eLearning, Fintech, Games, Hardware, Health, Infrastructure, Money, Non-Profit, Social & dating, Travel, Xaas, Energy Efficiency. 

Firma musi mieć swoją siedzibę w jednym z następujących regionów: 

Europa Środkowa i Wschodnia, Europa Zachodnia, Kraje skandynawskie, Rosja + CIS, Afryka, Bliski Wschód,Turcja, Indie, Izrael.

 Więcej o konkursie: http://webitcongress.com/founders-games/ 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem