Ostatnie dni rejestracji do konkursu Feed your Seed. Na zwycięzców czeka milion złotych

Dodane: 31.05.2021

Informacja prasowa

Udostępnij:

Do 4 czerwca przyjmowane są zgłoszenia do konkursu Feed your Seed organizowanego przez trzy fundusze Venture Capital: Evig ALfa, SpeedUp Group oraz Tredecim Asset Management. Organizatorzy poszukują najlepszych startupów w fazie pre-seed oraz seed, które w swojej działalności MedTech wykorzystują sztuczną inteligencję. Na zwycięski zespół czeka nagroda w wysokości 1 miliona zł.
Feed your Seed jest szansą, dla ambitnych przedsiębiorców posiadających wizję stworzenia innowacyjnej i globalnej technologii, na sfinansowanie początkowej fazy rozwoju oraz przyspieszenie skalowania biznesu. W konkursie mogą wziąć udział zespoły z Polski, które są w trakcie przygotowań do pierwszych wdrożeń produktu i technologii, a także poszukujące klientów. Podczas finału zaplanowanego na 24 czerwca uczestnicy będą mieli szansę zaprezentować się przed gronem inwestorów, a zwycięski zespół pozyska pierwszych inwestorów.

Główna nagroda, w formie ko-inwestycji funduszy zapewni nie tylko kapitał potrzebny do rozwoju opracowanego przez zwycięzców rozwiązania, ale także pozafinansowe wsparcie w jego rozwoju – Znaczącą rolę w rozwoju startupu, grają nie tylko pieniądze, ale także wsparcie oferowane przez inwestorów. Coraz bardziej kluczowe stają się takie aspekty, jak m.in. dostęp do relacji biznesowych funduszu, co może wspierać pozyskanie nowych  klientów oraz kolejnych inwestorów – komentuje Paweł Potoczek, Partner Zarządzający Tredecim Asset Management.

– Jako inwestor, staramy się być dla naszych spółek portfelowych partnerem do w rozwijaniu biznesu, nawet w najtrudniejszych, podbramkowych sytuacjach. Dodatkowo jesteśmy w stanie polecić im odpowiednich ekspertów, którzy są w stanie pomóc pokonać wszelkie wyzwania, jakie przedsiębiorcy napotykają w trakcie skalowania swojego biznesu. W przypadku SpeedUp Group mocno stawiamy też na wzajemne poznanie się założycieli startupów i rozwój ich wiedzy, co realizujemy poprzez cykliczne warsztaty i dyskusje organizowane dla naszych spółek, a także codzienną komunikację i wymianę informacji na wspólnym kanale. Mam nadzieję, że już niebawem będziemy mogli powitać w naszym portfelu zwycięzców konkursu Feed you Seed – dodaje Tomasz Czapliński, członek zarządu należącego do SpeedUp Group funduszu SpeedUp Bridge Alfa.

Ogromny potencjał, jaki stoi za sztuczną inteligencją, jest szansą dla wielu początkujących przedsiębiorców na opracowanie przełomowych rozwiązań. Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych z nich, które przy wsparciu inwestorów, będą gotowe do wejścia na krajowy rynek, a w dalszej perspektywie skalowania swojego rozwiązania za granicą.

– Chcemy wesprzeć potencjał polskich przedsiębiorców i naukowców, którzy bardzo często rezygnują z realizacji projektów, przekonani, że ich projekt jest zbyt trudny w realizacji oraz komercjalizacji. Chcemy dać tym osobom i zespołom możliwość realizacji swoich założeń i wejścia na rynek z opracowanymi przez nich rozwiązaniami – komentuje założenie konkursu Dawid Wesołowski, Partner Zarządzający Evig Alfa.

Zgłoszenia do konkursu Feed your Seed przyjmowane są do 4 czerwca poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej konkursu. O zakwalifikowaniu się do finału uczestnicy dowiedzą się do 17 czerwca, a już tydzień później, czyli 24 czerwca zmierzą się ze sobą w Poznaniu podczas finału.

 

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem