OTB Ventures zainwestował w Soter Analytics. Startup pozyskał 12 mln dolarów na zapobieganie wypadkom w miejscu pracy

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

OTB Ventures zainwestował w Soter Analytics. Startup pozyskał 12 mln dolarów na zapobieganie wypadkom w miejscu pracy

Udostępnij:

Soter Analytics pozyskał 12 mln dolarów w serii A, aby zapobiegać wypadkom w miejscu pracy dzięki sztucznej inteligencji i technologii ubieralnej (wearable technology). Runda była prowadzona przez AV8 Ventures, wspierana przez OTB Ventures, btov Industrial Technologies Fund, Verve Ventures oraz Startup Wise Guys.

Soter Analytics przeznaczy pieniądze na finansowanie dalszych prac badawczo-rozwojowych nad rozwiązaniami technologicznymi w celu zapobiegania urazom układu mięśniowo-szkieletowego w miejscu pracy. Obecnie tego typu wypadki pochłaniają 140 mld dolarów rocznie.

Rozwiązanie dla magazynów, produkcji i budownictwa

Choroby układu mięśniowo-szkieletowego (MSD) związane z pracą obejmują urazy mięśni, kości, ścięgien i nerwów. Trzech na pięciu pracowników w UE zgłasza dolegliwości związane z MSD. Firma Soter Analytics opracowuje ergonomiczne urządzenie, które zwiększa retencję, zaangażowanie i wydajność pracowników dzięki spersonalizowanym rozwiązaniom zapobiegania urazom. Technologia przetwarzania obrazu sterowana przez SI oraz wearable technology Soter mogą być stosowane w wielu branżach, w tym w magazynach, produkcji i budownictwie. Narzędzie daje pracownikom możliwość śledzenia i monitorowania swoich postępów, ukończenia szkoleń z zakresu ręcznego przemieszczania w ich własnym tempie, a także zapewnia spersonalizowane szkolenia, które, jak udowodniono, zmieniają kulturę bezpieczeństwa, zmniejszając rotację pracowników i liczbę urazów spowodowanych utratą czasu pracy.

Jak działa?

Produkt firmy Soter śledzi wszystkie istotne ruchy pleców i ramion, identyfikując ponad 100 milionów niebezpiecznych i bezpiecznych ruchów w wielu branżach na całym świecie. Technologia ubieralna i analityczny pulpit nawigacyjny firmy Soter zapewniają zmniejszenie liczby urazów związanych z ręcznym przemieszczaniem ciężarów o 55%. Co więcej, istotą zaangażowania pracowników w firmie Soter jest możliwość zintegrowania urządzeń wearables z dowolnym sprzętem klienta, co pozwoliło pokonać liczne bariery na rynku urządzeń wearables w miejscu pracy.

Soter Analytics będzie nadal zwiększać swój udział na rynkach

Obecnie Soter wspiera organizacje na całym świecie, w tym takie firmy jak Travis Perkins, Wincanton i Merck Animal Health w Wielkiej Brytanii, Giant Eagle Supermarkets, Coca-Cola i Gap w USA oraz Woolworths i Roy Hill w Australii.

Rynek urządzeń wearables znacznie się rozwinął, a wielkość globalnego rynku urządzeń przemysłowych wearables ma osiągnąć 8,4 mld dolarów do 2027 r. Po nowej rundzie finansowania Soter Analytics będzie nadal zwiększać swój udział w rynku w Stanach Zjednoczonych, Europie i Wielkiej Brytanii, a także rozwijać się na nowych rynkach w Europie, w szczególności we Francji, Niemczech, Holandii i Skandynawii. Firma wykorzysta również sukcesy, jakie osiągnęła w branżach, które obecnie obsługuje, aby rozszerzyć działalność na nowe środowiska pracy.

Marcin Hejka, współzałożyciel i partner generalny w OTB Ventures, powiedział: – To ważny kamień milowy dla Soter Analytics i jesteśmy podekscytowani, że wspieramy zespół w tym kluczowym momencie. Zdrowie w miejscu pracy stało się ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ organizacje na całym świecie starają się zapewnić swoim pracownikom bezpieczne środowisko pracy. Obecnie dokładne dane mogą zmienić sposób, w jaki firmy myślą o swoich codziennych działaniach. Firma Soter jest doskonałym przykładem najnowocześniejszej technologii, która zwiększa komfort pracy i zapewnia bezpieczeństwo pracowników. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać ich międzynarodową ekspansję i ambicję przekształcania nowoczesnego miejsca pracy za pomocą przełomowych rozwiązań w zakresie zdrowia i ergonomii pracy.