Oto najtańszy smartfon obsługujący 5G. W Polsce swoją premierę ma model realme X50

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Oto najtańszy smartfon obsługujący 5G. W Polsce swoją premierę ma model realme X50

Udostępnij:

Wszyscy są przygotowani na to, że smartfony obsługujące 5G będą przez jakiś czas droższe od pozostałych modeli. Okazuje się jednak, że na rynku już pojawiają się tanie sprzęty z tą nowoczesną technologią.

Istnieje wokół nas wiele różnych twierdzeń dotyczących oddziałania sieci 5G – specjaliści jednak jednogłośnie potwierdzają, że ta technologia zrewolucjonizuje wiele dziedzin naszego życia. Wyjaśnienie jest proste – ta sieć daje o wiele szybsze, stabilniejsze połączenia i o wiele krótsze czasy reakcji połączeń niż wszystkie inne obecne rozwiązania.

Nic więc dziwnego, że producenci sprzętu elektronicznego od razu poszli tym tropem i zaczęli dostosowywać swoje produkty do obsługiwania sieci 5G. W dodatku okazuje się, że względna nowość tego rozwiązania nie musi rzutować na cenę nowego sprzętu z tą funkcją. Potwierdzeniem tego jest nowy smartfon od marki realme, który właśnie wszedł na polski rynek. Model X50 jest na razie najtańszą propozycją obsługującą 5G.

„Rozwijanie technologii 5G to nasz priorytet. Jako popularyzator 5G dążymy do tego, aby w każdym segmencie cenowym posiadać model telefonu obsługujący 5G Nasze plany udowadniamy najnowszym modelem – realme X50 to najtańszy smartfon 5G na polskim rynku. Atrakcyjna cena spowoduje, że telefon z tak zaawansowaną technologią dostępny będzie dla szerszego grona odbiorców i o to nam chodzi” – powiedział Łukasz Łyżwa, nowy szef sprzedaży realme w Polsce.

Jednak model X50 nie można sprowadzać tylko do obsługiwania sieci 5G – przy okazji jest to całkiem przyzwoity smartfon, który świetnie sprawdzi się jako sprzęt służbowy. Producent wyposażył sprzęt w procesor Qualcomm Snapdragon 765G oraz system szybkiego ładowania o mocy 30W. W specyfikacji produkty znajdziemy informacje, że technologia ładowania Dart Charge umożliwia naładowanie urządzenia do 70% w ciągu 30 minut, a do 100% w ciągu niecałej godziny. Poza tym w X50 mamy wyświetlacz w rozmiarze 6,57 cali i rozdzielczości Full HD+2400×1080 (częstotliwość odświeżania ekranu 120Hz). Specyfikacja aparatu fotograficznego: główny aparat 16 MP oraz ultraszerokokątny poczwórny aparat 48 MP.

Cena realme X50 5G to 1499 zł. Smartfon będzie dostępny w sklepach ze sprzętem elektronicznym, ale także powinien trafić do operatorów.