Sentimenti otrzymało nagrodę TradingTech Awards USA – podsumowanie 2023

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Sentimenti otrzymało nagrodę TradingTech Awards USA – podsumowanie 2023

Udostępnij:

– Produkt Senti-Bot, czyli bot tradingowy, pozwolił zarobić naszym klientom 125% kapitału początkowego, co jest naprawdę świetnym wynikiem – mówi w podsumowaniu 2023 Damian Grimling, CEO Sentimenti.

Co dobrego spotkało Wasz startup w 2023 r.?

Śmiało możemy stwierdzić, że kończący się 2023 rok był dla nas w pewnym sensie przełomowy. Po pierwsze jest to związane z rozwojem i udoskonaleniem produktu. Opracowany przez nas bot, dzięki pracy świetnego zespołu, jest w stanie pracować szybciej i od kilku miesięcy zlecenia naszych klientów są realizowane co 15 minut, a nie jak to było poprzednio co godzinę. Co więcej, nasz produkt Senti-Bot, czyli bot tradingowy, pozwolił zarobić naszym klientom 125% kapitału początkowego, co jest naprawdę świetnym wynikiem.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem, było dostrzeżenie Sentimenti oraz oferowanej przez nas wartości przez globalnych graczy. Otrzymaliśmy prestiżową nagrodę TradingTech Awards USA oraz nominację w trwającej aktualnie edycji europejskiej tego konkursu. Do tego znaleźliśmy się w zestawieniu najlepszych polskich twórców AI przygotowanym przez Forbes, a także otrzymaliśmy nominację w kategorii ,,Best Newcomer 23” oraz ,,Startup of the Year 23” w konkursie Global Startup Awards.

Z czym mieliście problemy/co się nie udało w 2023 r.?

Nie zaskoczę Was stwierdzając, że jak to w życiu startupu bywa nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem, ale za to dobry zespół jest w stanie szybko i sprawnie modyfikować plan i dowozić zamierzone rezultaty. Nam opóźniło się przygotowanie oraz premiera drugiego produktu w ramach Sentistocks, którym jest strategia algorytmiczna skierowana do podmiotów instytucjonalnych, takich jak fundusze czy brokerzy. Niemniej, nie będzie to znaczne opóźnienie, gdyż trwają już ostatnie prace i produkt planujemy wdrożyć na rynku na początku 2024 roku.

Co zmienilibyście w prawie/przepisach, żeby lepiej Wam się funkcjonowało w 2024 r.?

Myślę, że aktualna sytuacja prawna nie hamuje nas w znaczącym stopniu. Zdajemy sobie sprawę, że rynek finansowy oraz krypto wymaga wielu regulacji, aby zapewnić mu w pełni legalne i poprawne funkcjonowanie. Jako świadomi przedsiębiorcy, po prostu staramy się do nich dopasować.

Damian Grimling: Współautor publikacji naukowych i artykułów z zakresu rozpoznawania emocji, uczenia maszynowego, przetwarzania języka naturalnego. Emocjonalny w słowach i czynach, może dlatego pomysłodawca Sentimenti. Gość podcastów Google, wybrany do listy 50 po 50 miesięcznika Forbes, nominowany jako Founder of the Year ’23 Global Startup Awards. Z wykształcenia niemiecki kupiec, z pochodzenia Ślązak, z zasiedzenia Wielkopolanin.