Otwarcie SciTech Poland – polska gospodarka wchodzi na tory innowacji

Dodane: 25.04.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Premier Beata Szydło i Wicepremier Jarosław Gowin otworzyli wczoraj strefę SciTech Poland na targach Hannover Messe 2017 Polska. W przemówieniu inaugurującym SciTech Poland, Wicepremier podkreślał, że inteligentna industrializacja Polski wymaga oparcia gospodarki na dorobku naukowców.

– Dorobek polskich naukowców jest imponujący. Polska jest już w pierwszej dwudziestce krajów świata, jeśli chodzi o poziom osiągnięć naukowych. Jestem pewien, że dzięki polityce polskiego rządu, Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju i reformom uczelni oraz instytutów badawczych jesteśmy w stanie w ciągu kilku lat znaleźć się w pierwszej dziesiątce – tymi słowami Wicepremier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosław Gowin otworzył strefę SciTech Poland na Hannover Messe 2017.

W wydarzeniu wzięła udział także Prezes Rady Ministrów Beata Szydło. W czasie otwarcia SciTech Poland, Wicepremier Jarosław Gowin podkreślał, że jednym z ważniejszych zadań Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest zbudowanie pomostu pomiędzy nauką i gospodarką. Tylko dzięki ścisłej współpracy między nimi polska gospodarka wejdzie na tory innowacji.

Strefa SciTech Poland, w całości poświęcona technologiom tworzonym przez polski sektor akademicki, została usytuowana w części R&T Międzynarodowych Targów Innowacyjnych Technologii Przemysłowych Hannover Messe 2017. Dzięki wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, innowacyjne rozwiązania sektora akademickiego dla przemysłu mają szansę zaistnieć na globalną skalę, a hasło – Empowering Industries – nabierać namacalnego wymiaru.

SciTech Poland to efekt współpracy Fundacji Impact z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, NCBiR (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju) oraz AHK (Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa). Wszystkie technologie prezentowane w strefie SciTech Poland oraz NCBiR będzie można zobaczyć również w trakcie wydarzenia impact’17, które w dniach 31 maja – 1 czerwca br. odbędzie się w Krakowie. To największe wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej w całości poświęcone gospodarce 4.0 i digitalizacji.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem