Outlook z AI w końcu trafi na Windowsa. Poczta sama przygotuje odpowiedź na wiadomość

Dodane: 29.03.2021

Agata Ruszkowska

Udostępnij:

Niektórzy użytkownicy aplikacji Microsoft Outlook już od jakiegoś czasu mogą korzystać z gotowych szablonów, które są dopasowywane do otrzymanego zapytania. W końcu jednak funkcja trafi również na urządzenia z systemem Windows
Praca biurowa i praca w organizacjach korporacyjnych w dużej mierze polega dziś na odpisywaniu na maile – jest to obecnie najszybszy i najbardziej skuteczny rodzaj komunikacji, który jednocześnie można zaliczyć do tych z gatunku czasochłonnych. Pracownicy często usprawniają swoją pracę zaopatrując się w zestaw szablonów odpowiedzi na różnego rodzaju zapytania, ale nie zawsze mamy go pod ręką, a poza tym trudno być przygotowanym na każdą ewentualność.

W końcu jednak proces odpisywania na maila stanie się znacznie prostszy dla większości pracowników – okazuje się, że użytkownicy systemu Microsoft Windows wkrótce będą mogli skorzystać z generowanych automatycznie odpowiedzi w skrzynce pocztowej Outlook. Funkcja pomoże usprawnić pracę wielu osobom – dzięki niej będziemy teraz dostawać trzy gotowe do wysłania propozycje odpowiedzi, które będziemy mogli od razu wysłać do odbiorcy lub wcześniej odpowiednio zmodyfikować.

Do tej pory z funkcji automatycznych odpowiedzi mogli skorzystać tylko użytkownicy przeglądarkowej i mobilnej wersji Outlooka – teraz technologia trafi również na komputery służbowe. Na początku aplikacja będzie mogła generować wiadomości w języku angielskim, hiszpańskim, portugalskim, włoskim, francuskim i niemieckim (+ na terenie Chin w uproszczonym języku chińskim). Na propozycje maili w języku polskim będziemy musieli niestety jeszcze poczekać.

Według zapowiedzi funkcja ma się pojawić jeszcze w marcu 2021 roku.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem