Oznaczsie.pl zwycięzcą StartUp Mixera warszawskich AIP

oznaczsiepl zwyciezca startup mixera warszawskich aip
Udostępnij:
4 października w Klubie Platinium w Warszawie odbył się StartUp Mixer warszawskich AIP połączony z pierwszymi urodzinami StartUpTV.pl. Po raz kolejny 5 firm rozwijających się pod skrzydłami AIP przy 5 uczelniach wzięło udział w rywalizacji o nominację do tytułu Startupu Roku 2012.

4 października w Klubie Platinium w Warszawie odbył się StartUp Mixer warszawskich AIP połączony z pierwszymi urodzinami StartUpTV.pl. Po raz kolejny 5 firm rozwijających się pod skrzydłami AIP przy 5 uczelniach wzięło udział w rywalizacji o nominację do tytułu Startupu Roku 2012. Gościem i jurorem specjalnym był Michał Brański.


4 października Klub Platinium należał do przedsiębiorców z warszawskich AIP. To właśnie tam odbyła się rywalizacja pomiędzy 5 firmami należącymi do 5 warszawskich Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Każda z nich reprezentowała inną branżę. Nagrodą była nominacja do tytułu Startupu Roku 2012. W komisji oceniającej wystąpienia startupów, obok dyrektora zarządzającego AIP Jacka Palca oraz prezesa Polski Przedsiębiorczej i założyciela AIP Dariusza Żuka, zasiadł gość specjalny, Michał Brański.

Komisja miała za zadanie ocenić najbardziej rokujący pomysł biznesowy spośród 5 prezentujących się firm. Michał Brański wystąpił również w roli Mentora i podzielił się z zebranymi gośćmi swoimi doświadczeniami jako przedsiębiorca. Jest on założycielem oraz Członkiem Zarządu Grupy o2. W przeszłości odpowiadał za marketing firmy oraz prowadzenie biura reklamy. Był też odpowiedzialny za nowe kierunki rozwoju firmy w zakresie usług B2C i kontentu. Aktualnie Michał Brański zajmuje się działaniami podlegającymi pod new business w zakresie e-commerce, kontent i społeczności. Jest założycielem agencji socjal media - Brand Karma. Agencja zajmuje się kompleksowym planowaniem strategii działań dla marek i produktów w społecznościach. Michał Brański to również twórca debiutującej telewizji Lajk.tv.

Zwycięzcą październikowego StartUp Mixera warszawskich AIP została firma Oznaczsie.pl reprezentująca AIP UW. Według komisji przedstawiła najbardziej innowacyjny model biznesowy. Decyzja była podjęta jednogłośnie. Wybór jurorów ogłosił Jacek Palec. Podkreślił potencjał jaki niesie za sobą niebanalny pomysł firmy Oznaczsie.pl. Nie bez znaczenia jest również skala, jaką zwycięski biznes osiągnął w tak krótkim czasie. Tylko globalne aspiracje pozwalają się szybko rozwijać.

Podczas eventu pierwsze urodziny świętowała telewizja internetowa, StartUp.tv. Przedstawia ona autorskie programy prowadzone przez branżowych liderów opinii, testy aplikacji i sprzętu mobilnego. Podczas imprezy odbyło się nagranie programu z udziałem publiczności. Zostanie on udostępniony na stronie StartUp.tv. Co więcej, spotkanie prowadziła założycielka firmy Moon Media, do której należy StartUp TV – Aleksandra Mikołajczyk – w towarzystwie Piotra Proczka, dyrektora AIP PW.

W październikowym StartUp Mixer Warszawskich AIP wystąpiło 5 różnorodnych firm. Pierwszą była zwycięska firma Oznaczsie.pl, reprezentująca AIP UW. Jest twórcą rewolucyjnej aplikacji, która udostępnia promocje lub zniżki w danym mieście. Aby skorzystać z atrakcyjnych ofert wystarczy oznaczyć się w podanym miejscu na planie miasta. Aplikacja została stworzona na potrzeby komunikacji mobilnej dla lokalnego biznesu. Firma Chillivision rozwija się przy AIP PW. Zajmuje się szeroko pojętymi produkcjami filmowymi: od realizacji filmów promocyjnych i reklamowych po relacje z eventów czy konferencji. Mybaze z AIP SGH jest przedsięwzięciem , które łączy social media i e-commerce. To innowacyjny serwis handlowy, który stwarza nowe możliwości na sprzedawców. AIP VAT reprezentowała firma Cieciekosztów.pl, która ułatwia wybór najkorzystniejszej oferty kredytu i lokat bankowych. Firma udostępnia użytkownikom porównywarke usług finansowych online. Ostatnią firmą, jaka zaprezentowała się podczas warszawskiego StartUp Mixera, jest LevelUp z AIP SGGW. Zajmuje się ona autodetalingiem, czyli profesjonalnymi zabiegami oraz kosmetyką dla aut luksusowych.

źródło: informacja prasowa