PANEK CarSharing wprowadził do swojej floty Fiata 126p

Dodane: 11.04.2019

Marta Wujek

Udostępnij:

11 kwietnia do floty carsharingowej firmy PANEK został dodany Fiat 126p, zwany Maluchem. Jednak to nie pierwsza legenda polskiej motoryzacji, z której można korzystać w tej usłudze, wcześniej wprowadzono również Poloneza.
Maluch pod flagą firmy PANEK pochodzi z 1991 roku, jego silnik ma pojemność 652ccm oraz moc 24KM. Poza tym wyposażony jest w 4 stopniową skrzynię biegów, nagłośnienie audio, radio kasetowe i przypomnijmy… bagażnik pod maską.

– Ten samochód to nie tylko kolejna, po Polonezie, legenda polskiej motoryzacji w naszej flocie. To prawdziwe wyzwanie dla użytkowników. Żeby uruchomić Malucha należy najpierw manualnie włączyć ssanie, a dopiero potem uruchomić silnik. Zapewne wielu, szczególnie młodszych użytkowników naszej usługi, nie wie czym jest w samochodzie ssanie, szczególnie manualne, dlatego przed uruchomieniem silnika zalecamy zapoznać się z umieszczoną na stronie www i w samochodzie instrukcją – informuje Leszek Leśniak, Dyrektor Rozwoju usługi PANEK CarSharing.

Samochód musiał przejść odpowiednią modernizacje, tak by posiadał wszystkie rozwiązania technologiczne, które pozwalają na podpięcie do niego usługi wynajmu przez aplikację. W tym celu zainstalowano w nim urządzenia telemetryczne, dzięki którym można monitorować jego parametry podczas jazdy oraz otwierać i zamykać auto telefonem.

Obecnie w ofercie firmy PANEK w modelu carsharingowym można korzystać z 1111 różnych samochodów, między innymi z Toyot Yaris, Corolli, elektrycznych smartów i Poloneza. Teraz przyszedł czas na Fiata 126p.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem