Panie przodem – relacja z Lead your way. Women head on!

Dodane: 23.11.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

21 listopada w warszawskiej Hali Gwardii odbyło się spotkanie Lead your way. Women head on wspierane przez [email protected] To pierwsze, zorganizowane przez kobiecą część zespołu Facebooka w Polsce wydarzenie dedykowane wyłącznie kobietom i eksplorujące temat roli i udziału pań w biznesie.

Inspiracją dla tematu spotkania jest hasło „Lean in”, pochodzące z tytułu bestselerowej książki Sheryl Sandberg, szefa operacyjnego Facebooka.

Serię wystąpień rozpoczęła Fiona Gallagher-Payet, Head of Global Field IT w dublińskim biurze Facebooka. W swoim przemówieniu przybliżyła kwestię uprzedzeń w miejscu pracy oraz potrzebę budowania relacji w oparciu w wzajemne wspieranie się kobiet.

– Misja Facebooka jest bardzo mocno związana z podkreślaniem różnorodności – wierzymy w to, że nie można łączyć świata w pojedynkę. Na co dzień w naszym biurze w Dublinie pracuje ponad 80 narodowości, co gwarantuje nam bardzo szeroką perspektywę. Tak samo ważne jest to, aby promować rozwój kobiet i brać pod uwagę ich zdanie i punkt widzenia – mówiła Fiona Gallagher-Payet.

Kolejnym tematem poruszanym na spotkaniu był problem zaufania i budowania relacji. Dr Aleksandra Przegalińska przywołała przykład z dziedziny sztucznej inteligencji, zwracając uwagę na to, iż większość humanoidalnych robotów jest kobietami. Nie przypadkiem – większe zaufanie jakie w społeczeństwie budzą kobiety pozwala na oswajanie technologii, która nie zawsze jest w pełni dla wszystkich zrozumiała. Dorota Wellman podkreślała to, jak bardzo ważne w karierze kobiety są upór i odwaga. Anna Jakubowska, członek rady nadzorczej Millenium Bank, w swoim wystąpieniu skupiła się na szukaniu własnej drogi w życiu zawodowym oraz satysfakcji, która sprawia, że możemy spokojnie spać w nocy. W trakcie przerw między wystąpieniami uczestniczki prowadziły dyskusje w ramach 4 stref tematycznych skupiających gości ze świata nauki, z branży technologicznej, przedsiębiorców oraz mentorów.

Wydarzenie zakończyło się sesją networkingową, podczas której goście mogli porozmawiać z prelegentkami o najważniejszych problemach, z którymi spotykają się kobiety, także o tym jak inspirować się nawzajem i motywować do ciągłego rozwoju.

Gośćmi wydarzenia były: Fiona Gallagher-Payet, Head of Global Field IT w Facebooku, Dorota Wellman, dr Aleksandra Przegalińska (Akademia Leona Koźmińskiego, MIT), Alina Prawdzik (innogy Innovation Hub CEE), prof Ewa Lisowska (SGH), Katarzyna Wierzbowska (Sień Przedsiębiorczych Kobiet), Joanna Lisiecka (IT for SHE), Anna Jakubiwski (Millenium Bank), Dawid Borowiec (PepsiCo), Paweł Rabiej. Spotkanie prowadziła Sylwia Barthel de Weydenthal oraz Marta Siekierska (Facebook).

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem