Państwowe granice innowacji: czy mają znaczenie? Dyskusja PLUGinWarsaw

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Już w najbliższą środę 31 stycznia przedstawiciele start-upów, nauki i korporacji będą rozmawiać o granicach innowacji w zglobalizowanym świecie. Panel dyskusyjny pt. „National Borders of Innovations: Do they Matter” będzie pierwszym wydarzeniem warszawskiego oddziału PLUGin Polish Tech Link.

Czy innowacje są dobrem uniwersalnym i globalnym, czy też mają jakieś państwowe granice? A jeżeli granice te istnieją, to jakie mają znaczenie? Na te pytania będę próbowali odpowiedzieć goście spotkania pt. „National Borders of Innovations: Do they Matter?” (“Państwowe granice innowacji: czy mają znaczenie?), które odbędzie się 31 stycznia w Campus Warsaw. Wydarzenie będzie otwierało również warszawski oddział organizacji PLUGin, której głównym celem jest budowanie społeczności wokół polskiej diaspory technologicznej.

Wśród zaproszonych gości będą przedstawiciele świata startupów – Marta Zucker z PLUGin SanFrancisco oraz Maciej Sadowski ze Startup Hub Poland, nauki – Kuba Bochiński z Fundacji Polonium, liderzy sektora polityk publicznych – Marta Poślad z Google CEE oraz korporacji – Martin Mellor z Ericssona. Goście dyskutować będą na temat narodowych tożsamości innowacji na wczesnym etapie rozwoju oraz o tym jak te tożsamości zmieniają się w procesie skalowania oraz globalnego rozwoju. W trakcie ekspansji innowacja staje się międzynarodowa i zmienia się jej strategia rynkowa − co musi się zmienić w innowacji podczas tego procesu i jaki ma to wpływ na inwestorów i inwestycje z nimi związane?

Zaproszeni paneliści opowiedzą o doświadczeniach związanych z tymi procesami, jak również innych podmiotów biorących w nich udział. Dodatkowo, dyskusja dotyczyć będzie pytań takich jak: czy pozostawanie w ojczyźnie wzmacnia, czy ogranicza innowacje, jakie działania polityczne mogą zatrzymać je w mateczniku, jak liderzy polityki publicznej pomagają tym procesie, czy jest to potrzebne oraz w jaki sposób drenaż mózgów wpływa na potencjał innowacyjny danego kraju i czy ma charakter czysto negatywny, czy też ma jakieś pozytywne strony?

Podczas spotkania zaprezentowana zostanie również organizacja PLUGin, której obecność w Warszawie jest kolejnym etapem jej rozwoju. Po otwarciu swoich oddziałów w kilku lokalizacjach na świecie, w tym w San Francisco i w Londynie, gdzie organizuje coroczną konferencję “Polish Tech Day”, PLUGin otwiera się w Warszawie, centrum polskiej branży technologicznej.

Celem PLUGin jest zbudowanie globalnej sieci polskich specjalistów z branży technologiczno-innowacyjnej, którzy – świadomie lub nie – reprezentują swoją ojczyznę poza jej granicami. Misją PLUGin jest łączenie, inspirowanie i wspieranie transgranicznych liderów polskiego ekosystemu technologiczno-innowacyjnego, aby mogli osiągać sukcesy w szybko zmieniającym się zglobalizowanym świecie. PLUGin promuje umiejętności i idee niezbędne do tego sukcesu oraz wartości współczesnego, otwartego patriotyzmu.

Organizator spotkania: PLUGin

Temat: National Borders of Innovations: Do they Matter? − discussion on innovations in a globalized world. Dyskusja odbędzie się w języku angielskim i moderowany networking z udziałem zaproszonych gości

Gdzie: Campus Warsaw (A Google space), Ząbkowska 33C, Warszawa

Kiedy: 31 stycznia 2018, 18:30

Szczegóły i darmowa rejestracja tutaj.

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia