Parcel Technik dostarczył pierwsze ‘skrytkomaty’ do Izraela

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Parcel Technik S.A., notowana na NewConnect spółka działająca w obszarze nowoczesnych rozwiązań w dystrybucji przesyłek oraz usług kurierskich, dostarczył pierwszą partię pasywnych paczkomatów do Izraela w ramach umowy z firmą Exelot.com.

 

Pilotaż usługi rozpocznie się w okolicach TelAvivu zgodnie z harmonogramem po 15 stycznia 2017 r. Parcel Technik zamierza uruchomić pilotaż tej usługi także w Polsce i w Niemczech pod marką CerroPost w marcu przyszłego roku.

– Jestem przekonany, że wchodzimy w jeden z ciekawszych obszarów rynku kurierskiego. Segment przesyłek międzynarodowych (cross border) ma obecnie największą dynamikę wzrostu i powinien utrzymać tą dynamikę w kolejnych latach. Wg raportu PWC rośnie on w Polsce o 17% rocznie na przestrzeni kilku ostatnich lat. Wg. opracowania przygotowanego na zlecenie Niemieckiej Izby Handlu Internetowego (BEVH) liczba przesyłek międzynarodowych z Chin do Szwajcarii wzrosła w 2015 o astronomiczne 46%. Obserwując te trendy możemy spodziewać się w najbliższych latach spadku roli e-commerce wewnątrz krajowego na rzecz przesyłek cross-border i nasza strategia opiera się na maksymalnym wykorzystaniu tych trendów rynkowych – powiedział Rafał Markiewicz, Prezes Parcel Technik SA.

Maszyny wyprodukowane i oprogramowane przez Parcel Technik SA zostaną wykorzystane przez firmę Excelot do obsługi przesyłek cross border z Chin do Izraela. Klienci w Izraelu będą mogli robić zakupy na chińskich portalach Alibaba, Deal Extreme czy ChinaBuy i wielu innych i zamawiać produkty bezpośrednio do skrytkomatów.

– Partnerstwo z Exelot.com jest ważnym elementem strategii Parcel Technik i pozwala na  sprzedaż skrytkomatów na całym świecie razem z integracją z przesyłkami realizowanymi z China Buy i od innych chińskich przedstawicieli branży e-commerce – dodaje Markiewicz.

Parcel Technik opracował również model ‘skrytkomatu’ dedykowanego do umieszczenia na przyczepie samochodowej, oraz przygotowuje program pilotażowy, który na wzór usługi w Izraelu będzie dostępny na rynku niemieckim i polskim.

– Chcemy przetestować w Warszawie i Berlinie usługę, która umożliwi klientom w łatwy, prosty i tani sposób realizację przesyłek zagranicznych. Z uwagi na wysokie ceny lub czas oczekiwania zarówno korzystanie z usług międzynarodowych firm kurierskich czy sieci poczt narodowych było dla klientów uciążliwe. Dzięki naszym ‘skrytkomatom’ możliwe będzie znaczne obniżenie cen usług lub skrócenie czasu oczekiwania na przesyłkę – dodaje Prezes Parcel Technik.

Dzięki umieszczeniu ‘skrytkomatów’ na przyczepie samochodowej, Parcel Technik może szybko i skutecznie zbudować swoją sieć na kolejnych rynkach, gdyż można pominąć kosztowny i czasochłonny proces poszukiwania dogodnych lokalizacji.  Rozwiązania wykorzystane w tej koncepcji zostały już zastrzeżone, a firma zleciła produkcję pierwszej serii pilotażowej maszyn na przyczepach, które zostaną zainstalowane w Warszawie i w Berlinie. ‘Skrytkomaty’ pojawią się przed kilkoma ośrodkami studenckimi i biurowcami dużych firm technologicznych. Do skrytkomatów będzie można zamawiać paczki z Chin a także z USA z gwarantowanym terminem dostawy 14 dni. Pilotaż usługi rozpocznie się w marcu 2017 roku.

– Usługa jest prosta i w swoim segmencie nie ma konkurencji na rynkach, na których zamierza ją uruchomić Parcel Technik. Nikt obecnie nie jest w stanie zagwarantować tak szybkiego odbioru paczki z Chin czy USA w tak atrakcyjnej cenie. Jestem przekonany, że szybko zdobędziemy znaczny udział w rynku również w Polsce choćby z powodu dużej różnicy w cenach przedmiotów na aukcjach pomiędzy serwisami Allegro a Alibabą – podsumowuje Rafał Markiewicz.

Parcel Technik S.A. jest notowana na NewConnect w wyniku tzw. odwrotnego przejęcia notowanej już wcześniej firmy. Jednym z głównych akcjonariuszy spółki jest notowana na rynku NewConnect spółka Midven SA, zorientowana na przedsięwzięcia w obszarze nowych technologii, wpierająca zarazem realizację strategii Parcel Technik.