PARP publikuje listę 52 startupów, które otrzymają wsparcie prawne

parp publikuje liste 52 startupow ktore otrzymaja wsparcie prawne
Udostępnij:
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłasza wyniki konkursu w ramach kolejnej edycji programu Wsparcie prawne dla startupów.

Wybrane wcześniej przez PARP kancelarie prawne świadczyć będą usługi doradztwa prawnego dla startupów. Prawnicy pomogą młodym przedsiębiorcom nie tylko przygotować, ale także negocjować kluczowe umowy, które niejednokrotnie stanowią podstawę sukcesu całego przedsięwzięcia. Fachowa pomoc dla startupów jest szczególnie cenna m.in. przy zawieraniu umowy inwestycyjnej oraz umów regulujących szczegóły współpracy z kontrahentami. W ramach pomocy prawnej można będzie również uzyskać pomoc w zakresie przygotowania startupu do analizy legal due-diligence, co pozwoli przyspieszyć proces negocjacji z inwestorem.

Do konkursu zgłosiły się 73 startupy. Wsparcie udało się pozyskać 52 startupom, które niebawem rozpoczną współpracę z wybranymi kancelariami.

O wsparcie mogły się ubiegać startupy: mikro, mali i średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą nie dłużej, niż pięć lat. Istotnym warunkiem udziału było dysponowanie listem intencyjnym od inwestora wykazującego zainteresowanie rozpoczęciem lub kontynuowaniem procesu inwestycyjnego.

– Powodzenie tego konkursu pokazuje, jak ważne dla młodych, technologicznych spółek jest profesjonalne wsparcie prawne. Chcemy wspomagać je w skomplikowanych relacjach inwestorskich oraz budowaniu formalnej współpracy z kontrahentami tak, aby mogły skupić się na tym, co najważniejsze: tworzeniu i rozwijaniu innowacyjnych produktów, które zapewnią im szybki wzrost. Z kancelarią prawną u boku to na pewno będzie łatwiejsze – mówi Marcin Seniuk, Dyrektor, Departament Rozwoju Startupów, PARP.

Lista wniosków rekomendowanych do dofinansowania wraz z Listą rezerwową – link.