PARP wyróżnił Startup Poznań

parp wyroznil startup poznan
Udostępnij:

Miasto Poznań oraz przedstawiciele poznańskiej sceny startupowej, skupieni w ramach projektu Startup Poznań, otrzymali od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości nagrodę za wspólna inicjatywę na rzecz rozwoju lokalnego ekosystemu startupowego. Projekt Startup Poznań został wyróżniony jako przykład udanej współpracy władz miasta oraz instytucji otoczenia biznesu oraz firm działających w branży nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań.

Nagroda została wręczona podczas największej w tym roku w Polsce konferencji technologicznej ICT Summit, która odbywa się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Startup Poznań to wspólna inicjatywa Miasta Poznania i przedstawicieli lokalnej społeczności reprezentujących branżę nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań. Od 2013 roku na stronie dedykowanej projektowi można znaleźć informacje o tym jak założyć startup, kto udzieli niezbędnej pomocy w tym zakresie oraz jak ubiegać się o wsparcie finansowe na własną działalność tego typu. Pod adresem www.startup.poznan.pl znajduje się także baza poznańskich startupów oraz kalendarz wydarzeń im dedykowanych, które odbywają się w stolicy Wielkopolski. 

Inicjatywa „Startup Poznań” to nie jedyne działania podejmowane przez Miasto Poznań w ramach wspierania młodych firm. Z początkiem listopada ruszyła ogólnopolska kampania promująca poznańskie startupy. Jej głównym motywem jest 30 sekundowy film, w którym można zobaczyć reprezentantów  poznańskich startupów. W spocie wystąpili autorzy aplikacji jakdojade.pl, Lubimy Czytać, Dice+, IC Solutions oraz Glip - laureat konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Celem kampanii była promocja poznańskich startupów, zachęcenie innych do realizacji pomysłów biznesowych właśnie w stolicy Wielkopolski.