Krajowe porty lotnicze podlegające jurysdykcji KAC (łącznie 14 portów lotniczych) użytkuje około 32 mln osób rocznie. Obywatele koreańscy, którzy ukończyli 14 lat, podróżujący na trasach krajowych, muszą przejść weryfikację tożsamości przez ochronę pokładową przez wejściem do samolotu. Wcześniej odbywało się to przez pokazanie pracownikowi ochrony dowodu osobistego. Ponieważ wizualne potwierdzenie tożsamości pasażera wymaga czasu, proces ten może doprowadzić do zatorów na lotniskach i stał się problemem dla KAC. Ponadto pasażerowie, którzy zapomnieli dokumentów, nie byli w stanie wejść na pokład, a to wpływało na postrzeganie jakości obsługi klienta. Wysoka dokładność identyfikacji i wygoda uwierzytelniania biometrycznego dłoni sprawiła, że Korea Airports Corporation zdecydowała się na wdrożenie właśnie tego systemu.
Użytkownicy mogą rejestrować się z wyprzedzeniem na urządzeniach zainstalowanych na lotniskach, łącząc swój wzór żył na dłoni z numerem dokumentu tożsamości, nazwiskiem i numerem telefonu. Następnie, po zeskanowaniu kodu kreskowego na bilecie, mogą potwierdzić swoją tożsamość umieszczając dłoń przed czytnikiem na bramkach zainstalowanych przed punktami kontroli bezpieczeństwa.
Bramki przed punktami kontroli bezpieczeństwa zostały wyposażone w systemy uwierzytelniania dłoni grupy Fujitsu. Podobne rozwiązania są wykorzystywane w bankomatach i przy zarządzaniu dostępem do komputerów korporacyjnych. Uwierzytelnianie za pomocą żył dłoni daje wysoki poziom bezpieczeństwa, ponieważ identyfikuje osoby z danymi biometrycznymi, a proces jest zarówno bardzo dokładny, jak i higieniczny, ponieważ skanowanie żył odbywa się bezdotykowo.