Pasażerowie lotnisk w Korei uwierzytelniani są za pomocą systemu Fujitsu PalmSecure opartego na biometrii żył dłoni

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Pasażerowie lotnisk w Korei uwierzytelniani są za pomocą systemu Fujitsu PalmSecure opartego na biometrii żył dłoni

Udostępnij:

Pasażerowie podróżujący na trasach krajowych w Korei mogą zweryfikować swoją tożsamość poprzez wyciągnięcie dłoni. Korea Airports Corporation (KAC) wdrożyła system uwierzytelniania oparty na technologii palm vein firmy Fujitsu we wszystkich 14 portach lotniczych podlegających jej jurysdykcji. Rozwiązanie pomaga wyeliminować zatłoczenie na lotniskach.

Pasażerowie, którzy wcześniej zarejestrowali swoje wzory żył dłoni, przed wejściem na pokład samolotu mogą potwierdzić swoją tożsamość po prostu wyciągając rękę. Nie będą musieli pokazywać w tym celu dowodu osobistego. Zautomatyzuje to proces wizualnej weryfikacji pasażerów przez personel lotniska, co przełoży się na lepszą dokładność identyfikacji i znacznie skróci jej czas. Dodatkowo, podróżujący nie będą musieli stale nosić przy sobie dokumentów, czas oczekiwania na lotniskach stanie się krótszy, a odprawy będą przebiegać płynniej. System rozpoczął działanie 28 grudnia 2018 r. Od tego czasu został użyty ponad milion razy, a swoje wzory żył dłoni zarejestrowało już 160 000 osób.

Krajowe porty lotnicze podlegające jurysdykcji KAC (łącznie 14 portów lotniczych) użytkuje około 32 mln osób rocznie. Obywatele koreańscy, którzy ukończyli 14 lat, podróżujący na trasach krajowych, muszą przejść weryfikację tożsamości przez ochronę pokładową przez wejściem do samolotu. Wcześniej odbywało się to przez pokazanie pracownikowi ochrony dowodu osobistego. Ponieważ wizualne potwierdzenie tożsamości pasażera wymaga czasu, proces ten może doprowadzić do zatorów na lotniskach i stał się problemem dla KAC. Ponadto pasażerowie, którzy zapomnieli dokumentów, nie byli w stanie wejść na pokład, a to wpływało na postrzeganie jakości obsługi klienta. Wysoka dokładność identyfikacji i wygoda uwierzytelniania biometrycznego dłoni sprawiła, że Korea Airports Corporation zdecydowała się na wdrożenie właśnie tego systemu.

Użytkownicy mogą rejestrować się z wyprzedzeniem na urządzeniach zainstalowanych na lotniskach, łącząc swój wzór żył na dłoni z numerem dokumentu tożsamości, nazwiskiem i numerem telefonu. Następnie, po zeskanowaniu kodu kreskowego na bilecie, mogą potwierdzić swoją tożsamość umieszczając dłoń przed czytnikiem na bramkach zainstalowanych przed punktami kontroli bezpieczeństwa.

Bramki przed punktami kontroli bezpieczeństwa zostały wyposażone w systemy uwierzytelniania dłoni grupy Fujitsu. Podobne rozwiązania są wykorzystywane w bankomatach i przy zarządzaniu dostępem do komputerów korporacyjnych. Uwierzytelnianie za pomocą żył dłoni daje wysoki poziom bezpieczeństwa, ponieważ identyfikuje osoby z danymi biometrycznymi, a proces jest zarówno bardzo dokładny, jak i higieniczny, ponieważ skanowanie żył odbywa się bezdotykowo.