Pastguide wygrywa polską edycję Galileo Masters 2015

pastguide wygrywa polska edycje galileo masters 2015
Udostępnij:
Aplikacja, za pomocą której można zwiedzać ciekawe miejsca i zobaczyć jak wyglądały setki lat temu wygrała polską edycję Galileo Masters 2015. Za projektem stoi szczecińska firma Pixel Legend.

Pastguide to mobilna maszyna czasu za pomocą której można zobaczyć zwiedzane miejsce takim jakie było kiedyś. W ten sposób przygotowany jest np. Główny Rynek w Krakowie. Będąc na miejscu można na żywo za pomocą telefonu lub tabletu zobaczyć jak wyglądało życie w XIV wieku. Pozycjonowanie użytkownika w aplikacji odbywa się m.in. za pomocą GPS - właśnie za to Pastguide zdobył nagrodę 10 000 PLN w konkursie oceniającym innowacyjne wykorzystanie nawigacji satelitarnej.

Na zdjęciu: Jan Filipowiak, założyciel Pixel Legend i pomysłodawca Pastguide | fot. materiały prasowe 

Jesteśmy dumni z tego, że nasz projekt został doceniony przez jurorów. To znaczy, że jesteśmy na dobrej drodze - mówi Jan Filipowiak, założyciel Pixel Legend i pomysłodawca Pastguide.  - Chcemy również wykorzystać tę technologię do pokazywania przyszłości, np. umożliwić obejrzenie własnego domu na działce jeszcze przed jego wybudowaniem - dodaje.

European Satellite Navigation Competition (ESNC), inaczej nazywany Galileo Masters, uznawany jest za najważniejszy konkurs, który co roku nagradza najlepsze rozwiązania wykorzystujące technologie satelitarne. Do tegorocznej, polskiej edycji napłynęły 64 zgłoszenia, co uczyniło ją najpopularniejszą na świecie! Nagrody co roku przyznawane są przez najważniejsze instytucje tworzące nawigację satelitarną takie jak Europejską Agencję GNSS (GSA) i Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) oraz partnerów regionalnych z całego globu.