PayLane krajową instytucją płatniczą!

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

Udostępnij:

PayLane Sp. z o.o. uzyskało zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na świadczenie usług płatniczych w charakterze krajowej instytucji płatniczej. KNF wydał jednogłośnie decyzję na posiedzeniu 21. maja 2013 r.

PayLane Sp. z o.o. uzyskało zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na świadczenie usług płatniczych w charakterze krajowej instytucji płatniczej. KNF wydał jednogłośnie decyzję na posiedzeniu 21. maja 2013 r.

Czym jest instytucja płatnicza?

Postanowienia dyrektywy Parlamentu Europejskiego o usługach płatniczych (PSD 2007/64/EC) umożliwiły zdobycie statusu instytucji płatniczej. Celem dyrektywy jest zwiększenie konkurencji oraz udziału w rynku płatności instytucji nie będących bankami. Nie mniej istotny jest fakt ochrony konsumentów oraz wyrównania szans i obowiązków wśród dostawców płatności. Status instytucji płatniczej daje szanse zrównoważonego rozwoju rynku płatniczego w Unii Europejskiej. W Polsce kwestię uregulowała ustawa o usługach płatniczych z 19 sierpnia 2011 r.

Status instytucji płatniczej daje firmom możliwość przyjmowania wpłat i dokonywania wpłat gotówkowych z rachunku płatniczego, wykonywania transakcji płatniczych, usług polecenia zapłaty, polecenia przelewu oraz wydawanie instrumentów płatniczych, takich jak karty płatnicze itp.

Jakie płyną korzyści decyzji KNFu?

Status krajowej instytucji płatniczej daje możliwość działania na całym obszarze SEPA (Single Euro Payments Area). Dla PayLane jest to kolejny krok w rozszerzaniu działalności zagranicznej. W prawdzie firma od kilku lat działa na terenie Europy, ale licencja instytucji płatniczej daje możliwość zaoferowania nowych usług płatniczych – PayLane jako jedna z bardzo niewielu polskich firm obsługujących płatności online stała się podmiotem regulowanym przez KNF. Cała nasza działalność – zarówno polska, lokalna, jak i międzynarodowa – będzie teraz nadzorowana przez Komisję Nadzoru Finansowego. Dzięki temu ruchowi nasi klienci (sprzedawcy, przyjmujący płatności w Internecie), jak i osoby dokonujące u nich zakupów mogą czuć się w pełni bezpiecznie i komfortowo. KNF dzięki tej decyzji potwierdziło fakt, że panujące u nas zwyczaje i obowiązujące procedury są najwyższej możliwej jakości. – mówi Karol Zielinski, dyrektor zarządzający PayLane.

źródło: informacja prasowa