Payleven zaczyna nowy rok z nową rundą finansowania

Dodane: 23.01.2013

Mam Startup

Udostępnij:

Pod koniec 2012 payleven, pionier płatności mobilnych, pozyskał dodatkowy kapitał aby kontynuować szybki wzrost w Europie i Ameryce Południowej. Wysoka inwestycja, wyrażona wysoką jednocyfrową wartością w USD, pochodzi głównie od nowego inwestora...

Pod koniec 2012 payleven, pionier płatności mobilnych, pozyskał dodatkowy kapitał aby kontynuować szybki wzrost w Europie i Ameryce Południowej. Wysoka inwestycja, wyrażona wysoką jednocyfrową wartością w USD, pochodzi głównie od nowego inwestora, który dołącza do grona istniejących: New Enterprise Associates, Holtzbrinck Ventures, ru-Net oraz Rocket Internet. Nazwa inwestora pozostaje nieujawniona. Nowe runda finansowania jest kolejną po początkowej inwestycji (wyrażonej dwucyfrowo) z zeszłego lata. payleven zamienia smartfon albo tablet w terminal płatniczy, umożliwiając drobnym i/lub mobilnym przedsiębiorcom przyjmowanie kart płatniczych w dowolnym miejscu – bez opłat stałych lub skomplikowanego procesu rejestracji.

Współzałożyciel oraz Dyrektor ds. Marketingu Konstantin Wolff:

Jesteśmy zachwyceni, że liczba naszych inwestorów się zwiększyła, potwierdzając poparcie dla pierwszego rozwiązania Chip & PIN dla mobilnych sprzedawców (mobile point of sale mPOS) w Europie. Chcemy pozostać innowatorami rozwijającymi nasz produkt oraz przyspieszyć budowę bazy klienckiej. Nasza bliska współpraca z naszymi inwestorami jest i będzie tego podstawą.

W Europie VISA, w ramach płatności mPOS, pozwala tylko na rozwiązania oparte o autoryzacje Chip & PIN. Wraz z wprowadzeniem terminala Chip & PIN payleven jest pierwszą firmą w Europie, która w pełni spełnia najwyższe wymogi bezpieczeństwa narzucone dla terminali mPOS. payleven blisko współpracowało z VISA aby zapewnić pełną zgodność ze standardami bezpieczeństwa.

Rozwiązanie payleven Chip & PIN to małe, kompaktowe urządzenie, które łączy się ze smarfonem lub tabletem poprzez Bluetooth. Kod PIN jest wprowadzany na klawiaturze naszego urządzenia. Dzięki rozwiązaniu Chip & PIN transakcje są tak samo bezpieczne jak w tradycyjnym terminalu jak również sprzedawcy są chronieni przez najwyższe standardy.

Payleven jest dostosowany do potrzeb małych i niezależnych sprzedawców poprzez proste i przejrzyste warunki. Opłaty są pobierane wyłącznie od dokonanych transakcji, nie ma wymogów minimalnych obrotów lub opłat stałych. Prowizja od transakcji to 2,95% + 37 groszy, a najniższa możliwa kwota transakcji to 1 PLN.

źródło: informacja prasowa