PayPal i Zong atakują

Dodane: 11.07.2011

Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Zong, światowy potentat w branży mobilnych płatności obejmujący swoim zasięgiem 45 krajów, został sprzedany eBay'owi za sumę 240 milionów dolarów w gotówce.

Zong, światowy potentat w branży mobilnych płatności obejmujący swoim zasięgiem 45 krajów, został sprzedany eBay’owi za sumę 240 milionów dolarów w gotówce. Łatwo domyślić się, że to działanie miało na celu zwiększenie sił PayPala (którego właścicielem jest eBay).

Po przejęciu serwisu, który w dotychczasowej działalności nawiązał współpracę z ok. 250 partnerami, rośnie apetyt PayPala. Nowy właściciel oczekuje, że w tym roku korzystający z jego usług konsumenci wydadzą 3 miliardy $. PayPal zakłada, że już niebawem ponad 8 milionów ludzi będzie korzystać z ich usług, co krok po kroku pozwoli zbliżyć się do wydawania przez nich 10 milionów $ dziennie.

Komentując informację, ciekawą koncepcję przedstawił Scott Thompson, CEO PayPala: „Myślę, że w przyszłości wszystko, co MOŻE funkcjonować przez internet, BĘDZIE funkcjonować przez internet. Muzyka, filmy, newsy, książki, gry… co tylko chcecie. W ubiegłym roku dzięki naszemu systemowi zapłacono 3,4 miliarda $ za produkty i usługi w internecie„.

źródło: venturebeat.com