PayPal świętuje wejście na NASDAQ i finalizuje oddzielenie się od eBay

Dodane: 21.07.2015

Informacja prasowa

Udostępnij:

PayPal Holdings Inc. ogłosił dzisiaj zakończenie procesu oddzielenia się od eBay Inc. i od teraz jest niezależną firmą publiczną, notowaną na giełdzie NASDAQ pod symbolem “PYPL.”

Prezes i CEO PayPal, Dan Schulman, dołączył do pracowników i klientów, aby wcisnąć kultowy przycisk PayPal i uderzyć dziś rano w dzwon otwarcia na NASDAQ. PayPal stał się dzisiaj niezależną spółką publiczną z symbolem giełdowym „PYPL”.

Na zdjęciu Dan Schulman, CEO PayPal | fot. materiały prasowe 

– Jako światowa, otwarta platforma płatności cyfrowych, a także najbardziej zaufany i popularny portfel elektroniczny, jesteśmy podekscytowani mogąc świętować wejście na giełdę i rozpoczęcie naszego następnego rozdziału – mówi Dan Schulman, CEO PayPal i dodaje, że technologia mobilna przekształca płatności, czyniąc je prostszymi, bezpieczniejszymi i bardziej przystępnymi dla ludzi w dysponowaniu i zarządzaniu ich pieniędzmi. Jako niezależna firma, widzimy przed PayPal ogromną szansę na rozwinięcie naszej roli czempiona dla konsumentów i partnera dla sprzedawców oraz pomocy w kształtowaniu branży wraz z szybko postępującą digitalizacją pieniądza.

PayPal jest w bardzo dobrej pozycji, aby dostarczyć ludziom na całym świecie korzyści związane z cyfrowymi pieniędzmi. W 2014, przeprocesowaliśmy 235 miliardów dolarów w całkowitym wolumenie płatności i osiągnęliśmy ponad 8 miliardów dolarów przychodu. Również w zeszłym roku, przeprocesowaliśmy 46 miliardów dolarów w wolumenie płatności mobilnych. Świadczymy usługi dla ponad 169 milionów aktywnych użytkowników, na 203 rynkach na całym świecie.

– Skupiamy się na wykorzystanie naszych atutów w celu osiągnięcia długoterminowego wzrostu dla naszej spółki i akcjonariuszy. PayPal jest unikalny. Cechuje nas koncentracja na płatnościach cyfrowych, głębokie zaangażowanie w obsługę klienta, pęd do innowacji i technologicznie uniwersalną platformę, która stwarza wartość dla naszych konsumentów i sprzedawców, zarówno w ramach aplikacji, jak i coraz częściej fizycznych sklepów – dodaje Schulman.

PayPal był poprzednio notowany na NASDAQ pod tym samym symbolem “PYPL”, jeszcze zanim został przejęty przez eBay w 2002, za 1.5 miliarda dolarów. “Chcielibyśmy podziękować naszym przyjaciołom z eBay za ich olbrzymie wsparcie i partnerstwo przez ostatnie 12 lat,” podsumował Schulman.

Zgodnie z warunkami separacji, 17 lipca 2015, akcjonariusze będący w posiadaniu akcji zwykłych eBay, z końcem 8 lipca 2015 („Dzień Rejestracji) otrzymali dystrybucję jednej akcji zwykłej PayPal na każdy udział w eBay w Dniu Rejestracji. Nie dystrybuowano żadnych akcji cząstkowych PayPal.

Od 6 lipca 2015, akcje PayPal były sprzedawane na zasadzie „When Issued – WI”, pod symbolem „PYPLV”, umożliwiając inwestorom na handel prawem otrzymania akcji PayPal w ramach dystrybucji. Sprzedaż akcji zwykłych PayPal na zasadzie „WI” zakończyła się wraz z zamknięciem giełdy 17 lipca. Od dzisiaj rozpoczęła się regularna sprzedaż akcji zwykłych PayPal na NASDAQ, pod symbolem „PYPL”.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem