PayPo i Aion Bank rozpoczynają współpracę

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

PayPo i Aion Bank rozpoczynają współpracę

Udostępnij:

Platforma płatności odroczonych skierowanych do sklepów internetowych – PayPo – podpisała umowę z Aion Bank SA/NV, na mocy której bank będzie kupował część portfeli wierzytelności klientów fintechu. Użytkownicy PayPo nie odczują żadnych zmian z tym związanych – realizacja i spłaty zakupów odbywać się będą na tych samych zasadach co wcześniej.

We wrześniu Aion Bank SA/NV podpisał umowę z PayPo, na mocy której stał się bankiem finansującym akcję kredytową fintechu (bez przejęcia ryzyka kredytowego).  Dzięki temu spółka PayPo zyska dodatkowe finansowanie na rozwój swojej działalności i rozszerzenie skali dostępności usług BNPL (buy now, pay later) nie tylko na rynku e-commerce, ale także w sklepach tradycyjnych. Szczególnie pozwoli jej to na wprowadzenie innowacji, szybszy wzrost w Rumunii, utrzymanie stabilności finansowej i osiągnięcie zrównoważonego wzrostu w długim okresie. Konsumenci, którzy na co dzień korzystają z  PayPo, nie odczują żadnych bezpośrednich skutków tej współpracy. Transakcje dalej odbywać się będą za pośrednictwem PayPo, a warunki umowy, na podstawie której są realizowane, pozostaną bez zmian. Również spłaty należności będą odbywać się na tych samych zasadach, co dotychczas. 

Jak wynika z danych firmy, Polacy płacą za pośrednictwem PayPo już co 4 sekundy, a liczba aktywnych użytkowników wynosi 1,5 mln osób. Firma w 2022 roku obsłużyła 8 mln transakcji, na łączną kwotę 2,1 mld zł. Konsumenci doceniają możliwość natychmiastowego zamówienia i zapłacenia w momencie, gdy otrzymają i sprawdzą zawartość zamówienia. 

 

Integracja płatności Tpay z Shopify – nowa aplikacja operatora

Tpay poszerzył ofertę metody płatności odroczonych. Współpraca operatora z PayPo