PayU i iwoca startują ze wspólną ofertą dla osób prowadzących małe i średnie biznesy

Dodane: 24.05.2017

Informacja prasowa

Udostępnij:

Współpraca międzynarodowej firmy pożyczkowej iwoca oraz PayU, jednego z czołowych dostawców płatności online na świecie, to pierwsze tego typu przedsięwzięcie na europejskim rynku FinTech.

Partnerstwo ma ułatwić osobom prowadzącym małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce, zwłaszcza działającym w obszarze e-handlu i e-usług, pozyskanie finansowania na szybszy rozwój.

– Nieustannie poszukujemy nowych rozwiązań, aby pomóc przedsiębiorcom przyspieszyć ich rozwój. Wiemy, że stały dostęp do dodatkowego finansowania jest jedną z trudności, z którymi mogą się zmagać. Nasze partnerstwo z iwoca ma ułatwić pozyskanie finansowania na rozwój, dzięki czemu nasi klienci będą szybciej rozwijać nie tylko swoje produkty czy usługi, ale i zasięg działalności. Jest to element misji naszej firmy, którą jest wykorzystywanie technologii do odblokowania dostępu do usług finansowych dla przedsiębiorców i konsumentów na świecie – mówi Mario Shiliashki, Prezes i CEO PayU w regionie EMEA.     

30 dni całkowicie za darmo

Finansowanie w iwoca nie wymaga ustanowienia żadnych zabezpieczeń i jest niezwykle elastyczne – może być pobrane na okres od jednego dnia do 12 miesięcy, bez prowizji za udzielenie i kosztów wcześniejszej spłaty. Koszty są naliczane dziennie, proporcjonalnie do kwoty oraz okresu trwania zobowiązania. Osoby, które zawnioskują o pożyczkę, nawet do 150 tys. złotych, dzięki partnerstwu z PayU przez pierwszy miesiąc będą mogły korzystać ze środków całkowicie za darmo. Reprezentatywny przykład pożyczki można znaleźć na stronie: https://business.credit.payu.com/#/.  

Według analizy iwoca sytuacja biznesowa sprzedawców online korzystających dotychczas z pożyczki w iwoca pokazała, że udzielone środki umożliwiły znaczący rozwój skali ich działalności nawet w ciągu jednego roku. W części przypadków był to również ratunek przed utratą płynności.

Pożyczka prosta jak włączanie i wyłączanie prądu

iwoca chce jednak iść jeszcze dalej i sprawić, by pozyskiwanie i spłacanie finansowania było tak proste, jak włączanie i wyłączanie prądu. Dlatego też, po początkowych testach, planuje przejście na jednoklikowe, automatyczne i natychmiastowe decyzje online, czego w Polsce jeszcze nikt nie zaoferował dla klientów z sektora MSP.

– Testy, które przeprowadziliśmy w Polsce w ciągu ostatnich 3 lat pokazały, że sprzedawcy online nie używający wcześniej kredytów bankowych, korzystają z rozwiązania w iwoca wielokrotnie za każdym razem, kiedy pojawiają się większe okazje zakupowe. Mamy nadzieję, że dzięki naszej współpracy z tak znaczącym partnerem jakim jest PayU, uzyskanie finansowania przez przedsiębiorców w kluczowych dla nich momentach będzie jeszcze szybsze i prostsze – mówi Mariusz Zabrocki, Dyrektor Zarządzający iwoca Poland.  

Partnerstwo z PayU to bardzo dobry sygnał szczególnie dla młodych przedsiębiorców, którzy nie mogą otrzymać finansowania z systemu bankowego. To prawdopodobnie jedna z głównych przyczyn nieposiadania kredytów firmowych przez 80% mikroprzedsiębiorców w Polsce, jak wynika z danych Biura Informacji Kredytowej.

Dotychczas w Europie iwoca weszła w partnerstwa z bankami, aplikacjami księgowymi i platformami handlu internetowego. Wraz z Xero, największą aplikacją księgową w Wielkiej Brytanii iwoca oferuje finansowanie na podstawie danych księgowych. Na Alibabie pożyczka z iwoca jest jedną z opcji płatności w niektórych krajach. Commerzbank, RBS, NatWest, jak i wiele innych europejskich banków, kieruje do iwoca klientów firmowych, którzy nie spełniają sztywnych kryteriów bankowych.