PayUkraine wygrało nagrodę Loan Magazine Awards 2019 w kategorii „nowe technologie”

Udostępnij:
PayUkraine wygrało nagrodę Loan Magazine Awards 2019 w kategorii „nowe technologie”. Fintech otrzymał statuetkę za stworzenie narzędzia oferującego tanie przelewy międzynarodowe dla Ukraińców mieszkających na emigracji.

-Dziękujemy za docenienie tego, co robimy jako PayUkraine: tworzymy nie tylko technologię, która w usługach finansowych musi być niezawodna, ale też odpowiadamy na konkretny problem konkretnych osób - Ukraińców - powiedział po odebraniu kryształowej statuetki Evgeny Chamtonau, współzałożyciel PayUkraine.

Piąta edycja konkursu Loan Magazine Awards zebrała we Wrocławiu 250 reprezentantów branży finansowej. Czołowi eksperci branży skupieni w Jury i Radzie Programowej wyróżnili produkty oraz usługi w obszarze pożyczek i finansowania pozabankowego. Podczas uroczystej gali wyróżniono firmy w czternastu kategoriach. Wśród nich znalazły się m.in. BNP Paribas Cardif, Provident, Vivus.pl oraz Wonga. Statuetki za technologiczne innowacje roku przyznano po raz pierwszy.

Nagroda w kategorii „Nowe Technologie Loan Magazine Awards 2019” powędrowała do PayUkraine. Wyróżnione też zostały PayPo i Screenity.

- Można było zgłaszać wszystkie rozwiązania z obszaru fintech, które na swój sposób rewolucjonizują rynek lub w znaczący sposób wpływają na jego rozwój - mówił Rafał Tomkowicz prowadzący galę.

- Dziękujemy za wasze zaufanie. Dziękujemy też za zaufanie dużych firm, które z nami współpracują: jak Orange czy największy ukraiński bank, PrivatBank - powiedział Evgeny Chamtonau z PayUkraine. Wraz z poznanym na studiach w Polsce Aliaksandrem Horlachem - obaj pochodzą z Białorusi - rok temu założyli portal i aplikację PayUkraine. Na pomysł platformy do przesyłania pieniędzy wpadli, gdy widzieli na jak dziwne i niebezpieczne metody przekazywania pierwszych zarobionych pieniędzy decydowali się ich ukraińscy koledzy.

PayUkraine działa obecnie na 15 europejskich rynkach, zatrudnia 20 osób w Warszawie oraz w Mińsku na Białorusi. W zeszłym roku polski startup dostał 4 mln zł finansowania od MobiMedia Solution S.A. (spółka publiczna notowana na NewConnect).

Oto pełna treść wystąpienia Evgenija Chamtonau podczas odebrania nagrody:

- Przyjechaliśmy z Alieksandrem z Warszawy, a jeszcze wcześniej z Białorusi. Na studia. Potem założyliśmy tu fintech PayUkraine. Dziękujemy za docenienie tego, co robimy. Tworzymy nie tylko technologię, która w usługach finansowych musi być niezawodna (to must-have), ale też odpowiadamy na konkretny problem konkretnych osób - Ukraińców. Dziękujemy za Wasze zaufanie. Dziękujemy za zaufanie dużych firm, które z nami współpracują: jak Orange czy największy ukraiński bank, PrivatBank. W tym roku jeszcze będzie o nas głośno i dziękuję, że w tym czasie jesteście z nami - Evgeny Chamtonau, CEO PayUkraine.