Payvein pozyskał finansowanie od aniołów biznesu. Oferuje biometrię opartą o „mapowanie żył” palca

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Payvein pozyskał finansowanie od aniołów biznesu. Oferuje biometrię opartą o „mapowanie żył” palca

Udostępnij:

Spółka Payvein, pracująca nad technologią biometrii z żył palca, z sukcesem zakończyła prywatną rundę pozyskania finansowania na etapie seed. Wsparcia polskiego startupowi udzieliło pięciu Aniołów Biznesu oraz fundusz inwestycyjny, a w planach na rok 2024 jest kolejna runda oparta na finansowaniu społecznościowym – crowdfundingu.

Payvein to – pisząc obrazowo – prosty czytnik biurkowy, który mapuje struktury żył palca. W czasie krótszym niż 2 sekundy i 100% dokładnością porównuje je z profilem użytkownika w bazie danych, potwierdzając tożsamość danej osoby. Z kolei samo “mapowanie żył” działa dzięki wykorzystaniu absorpcji promieniowania podczerwonego przez hemoglobinę płynącą we krwi. To nieinwazyjne i bezpieczne rozwiązanie do identyfikacji biometrycznej.

Gdzie przydaje się rozwiązanie Payvein?

Technologia doskonale sprawdza się w kontekście rozliczania transakcji w obiegu zamkniętym, zastępując tradycyjne żetony, opaski RFID oraz karty prepaid, jak również w zakresie zarządzania kontrolą dostępu do wydzielonych stref. Rozwiązanie znajdzie więc szerokie zastosowanie w branży eventowej, kulturze i edukacji. Niemniej, horyzont zastosowania technologii jest nieporównywalnie szerszy, a dla branży handlowej i finansowej może okazać się wręcz przełomowy. Ambicja twórców – Nicholasa Piotrowicza, CEO Payvein i Michała Frankiewicza, CTO Payvein – to zaproponowanie realnej alternatywy dla powszechnie stosowanych metod płatności w sieciach sprzedaży detalicznej, a także zastąpienie standardowej identyfikacji klienta w urzędach oraz placówkach finansowych.

 

Bank Pocztowy uruchomił II edycję sprzedaży limitowanej karty biometrycznej dla klientów indywidualnych

Bank Millennium udostępnia autoryzację operacji biometrią