Pelixar z tytułem „Młoda Firma Roku”

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Pelixar z tytułem „Młoda Firma Roku”

Udostępnij:

Firma Pelixar z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia została właśnie nagrodzona prestiżowym Sztormem w kategorii Młoda Firma Roku.

Założona niespełna rok temu w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia firma Pelixar ma już na swoim koncie takie projekty, jak drony do zadań poszukiwawczo-ratowniczych, przeznaczonych do poszukiwania osób w trudno dostępnym terenie, Lotniczy Monitoring Atmosfery oraz system wspomagający walkę ze smogiem. Firma za pomocą dronów analizuje stan powietrza już w kilku polskich miastach.

Potencjał firmy doceniło jury konkursu Pomorskie Sztormy. Podczas uroczystej gali, zorganizowanej 27 marca w Muzeum Emigracji, statuetka wraz z tytułem Młoda Firma Roku powędrowała właśnie do zespołu Pelixar.

– Jesteśmy młodą firmą, ale mamy świetny zespół. Motto, jakie nam przyświecało w realizacji rozwijanego projektu drona do walki ze smogiem, to przekonanie, że czyste powietrze to takie samo dobro jak czysta woda – komentuje Sebastian Nowicki, CEO Pelixar.

Tytuł Firma Roku otrzymała gdańska Invicta.  Za Inwestycję Roku, czytelnicy „Gazety Wyborczej” uznali most na Wyspę Sobieszewską. W sumie, podczas gali wręczono 11 statuetek, w obszarach: Biznes, Kultura i Sport.

Mocna reprezentacja

Firmy z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia zdominowały także większość nominacji w branży Biznes. O miano Firmy Roku walczyli m.in. konstruktorzy rakiet ze Spaceforest, Ignibit – firma specjalizująca się w rozwiązaniach z zakresu poszerzonej oraz wirtualnej rzeczywistości, która zaprojektowała okrętowe centrum informacji dla szwedzkiego koncernu Saab oraz Samurai LABS  – nowatorska technologia z PPNT, która ma wykrywać i zapobiegać przemocy w sieci. W Samurai Labs zdecydował się zainwestować w ubiegłym roku Robert Lewandowski. Z kolei w szranki do „bratobójczej walki” z Pelixarem o tytuł Młodej Firmy Roku stanęli inżynierowie Fibratech – autorzy superlekkiej felgi, która ma zrewolucjonizować rynek automotive.