Pelixar z tytułem Startup Pomorza

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Pelixar z tytułem Startup Pomorza

Udostępnij:

Konstruktorzy dronów do zadań specjalnych – inżynierowie z firmy Pelixar, z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia – pokonali konkurencję i otrzymali tytuł Startup Pomorza w konkursie Top 100.

Co roku, od przeszło 20 lat ukazuje się raport TOP 100 Pomorza, prezentujący dokonania wiodących i najbardziej znanych firm regionu.  W tym roku po raz pierwszy, przy okazji wydania TOP 100 Pomorza, rankingu firm wskazujące przedsiębiorstwa radzące sobie najlepiej na rynku pod względem wyników finansowych, rozstrzygnięty został konkurs TOP 100. I to aż w 5 kategoriach. Jury przyznało nagrody dla: najbardziej innowacyjnej firmy, najlepszego startupu, firmy odpowiedzialnej społecznie, gminy przyjaznej biznesowi i najlepszej firmy branży morskiej.

W kategorii najlepszy startup wygrała firma Pelixar SA z Gdyni. To właśnie gdynianie, jako pierwsi na świecie stworzyli drona do Lotniczego Monitoringu Atmosfery, którego głównym celem jest walka ze smogiem. Kolejnym innowacyjnym na skalę światową produktem Pelixar S.A. jest dron do ratowania tonącego lub rozbitka. Obecnie korzystają z niego m.in. służby WOPR.

– Tytuł Sturtup Pomorza, to nie tylko radość, ale i zaszczyt. Dziękujemy za to wyróżnienie i zauważenie naszej aktywności zainwestowanej na wielu polach. Nie zamierzamy jednak spocząć na laurach i już angażujemy się w kolejne projekty – skomentował  Sebastian Nowicki z Pelixar S.A.

Nagrody w pozostałych kategoriach trafiły do:

  • Najbardziej innowacyjna firma: Biovico sp. z o.o. z Gdyni
  • Najlepsza firma odpowiedzialna społecznie: JohnnyBros sp. z o.o. z Gdańska
  • Gmina Przyjazna Biznesowi: Żukowo
  • Najlepsza firma branży morskiej: Gdańska Stocznia „Remontowa” im. J. Piłsudskiego SA

Ogłoszenie wyników nastąpiło podczas uroczystej gali na zakończenie targów Baltexpo.