Perfect Gym stawia na synergię technologii i fitnessu

Dodane: 17.05.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

Polska firma technologiczna DaftCode oraz fundusz inwestycyjny Innovation
Nest zostali pierwszymi inwestorami Perfect Gym Solutions – jednego
z najbardziej obiecujących rodzimych startupów na rynku fitness.

Dostawca rozwiązania do zarządzania klubami fitness i siłowniami w zaledwie dwa lata działalności pozyskał ponad 250 klientów na 16 rynkach na 3 kontynentach. Dzięki nowym partnerom ekspansja ma szanse jeszcze przyśpieszyć.

Według raportu firmy Deloitte popularność klubów fitness w Europie nieustannie rośnie, a sam rynek jest wart już prawie 27 mld euro. Obecnie do klubów i siłowni przynależy 50 mln członków, a w ciągu najbliższych dziesięciu lat liczba ta ma sięgnąć 80 mln osób. Wśród głównych wyzwań stojących przed tym rynkiem autorzy raportu wymieniają rewolucję demograficzną oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii.

Duży apetyt na wsparcie branży w rozwoju technologicznym ma polski startup Perfect Gym Solutions, który dostarcza zintegrowany system do zarządzania klubami fitness i siłowniami. Oprogramowanie składa się z ponad 20 funkcjonalności pozwalających optymalizować koszty i zwiększać zyski z prowadzonej działalności. Użytkownik systemu otrzymuje m.in. dostęp do zaawansowanych raportów z bieżącymi statystykami klubu, monitoring aktywności klientów, bazy danych CRM, obsługę płatności kart kredytowych, a także możliwość generowania faktur, czy harmonogram pracy trenerów i SPA. Zapotrzebowanie na tego typu usługi zweryfikował sam rynek – w ciągu dwóch lat od powstania firma uzyskała liczne grono znanych klientów, w tym np. McFit, Gold’s Gym czy Pure Jatomi Fitness.

W dalszej ekspansji startupu w Europie i na świecie pomóc ma fundusz inwestycyjny Innovation Nest oraz polska firma technologiczna DaftCode. Inwestory nabyli łącznie udziały o wartości 4 mln zł. DaftCode działa w oparciu o model biznesowy typu venture building i realizuje głównie własne przedsięwzięcia B2B oparte o big data oraz machine learning, a także inwestuje w projekty startupowe. Objęcie udziałów w Perfect Gym to początek partnerstwa oraz możliwość bliższej współpracy ze spółkami z grupy DaftCode. W ten sposób Perfect Gym będzie mógł skorzystać z autorskich systemów płatności i zabezpieczeń antyfraudowych.

– Widzimy duży potencjał w Perfect Gym, dlatego zdecydowaliśmy się zainwestować w to rozwiązanie. Tempo w jakim ten startup poszerza grono swoich klientów, w tym o uznane marki globalne, potwierdza że jest to rozwiązanie, które przynosi wymierne korzyści biznesowe. Ponadto, nasze zaangażowanie nie ograniczy się jedynie do wsparcia finansowego. Perfect Gym skorzysta z efektu synergii ze spółkami z naszej grupy – powiedział Jędrzej Szcześniak, COO w DaftCode.

– Współpraca z DaftCode daje nam nowe możliwości rozwoju. Będziemy mogli skorzystać z know-how jednej z najdynamiczniej rozwijających się polskich firm IT. Niezastąpioną pomocą będzie również wiedza i doświadczenie Innovation Nest. Dzięki wsparciu inwestorów jeszcze szybciej wejdziemy z naszą usługą na nowe rynki – dodał Jacek Szlendak, CEO w Perfect Gym Solutions.

– Fitness to duży i szybko rosnący rynek. Wraz z eksplozją aplikacji i urządzeń wspierających „bycie fit” obserwujemy również jak liczba członkostw w klubach fitness (siłowniach) stale rośnie. Same siłownie co raz bardziej się profesjonalizują i szukają oprogramowania do zarządzania co raz bardziej złożonymi procesami biznesowymi. Perfect Gym to światowej klasy produkt ERP dla branży fitness. Wierzymy, że spółka dzięki tej inwestycji będzie mogła śmielej myśleć o ekspansji międzynarodowej i umacnianiu swojej pozycji na rynku – Marcin Szeląg, Partner w Innovation Nest.

Wśród klientów startupu znaleźć można tak znane marki jak: McFit, Gold’s Gym, World Class, Anytime Fitness, Pure Jatomi Fitness, Fitness Academy, czy Fabryka Formy.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem