Pergamin pozyskał 5 mln zł w rundzie seed. Pomoże firmom szybciej negocjować i podpisywać umowy

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Pergamin pozyskał 5 mln zł w rundzie seed. Pomoże firmom szybciej negocjować i podpisywać umowy

Udostępnij:

Polski startup Pergamin, który automatyzuje zarządzanie umowami, pozyskał 5 mln zł w rundzie seed, której przewodził niemiecki fundusz Sunfish Partners. Pozyskane środki pomogą w ekspansji międzynarodowej i rozwoju platformy do negocjowania złożonych kontraktów. Pergamin ma dziś ponad 350 klientów, to m.in. Grupa Volvo, Cushman & Wakefield, Atrium European Real Estate i Kross.

Pergamin to polski startup, który automatyzuje pracę z umowami i innymi dokumentami, skracając czas potrzebny na podpisanie kontraktu. Startup rozwija platformę, która umożliwia zarządzanie umowami w jednym miejscu, pozwalając łatwo je tworzyć, negocjować, podpisywać i zarządzać nimi. Rozwiązanie jest wykorzystywane przede wszystkim w firmach, które przetwarzają dużą ilość podobnych kontraktów – z dostawcami, najemcami, czy nawet pracownikami.

Platforma umożliwia tworzenie umów w oparciu o szablony. Dzięki temu są od początku zgodne z prawem i regulacjami obowiązującymi w danej firmie. Pergamin integruje się z systemami CRM, HRM oraz ERP i automatycznie importuje z nich kluczowe dane o stronach i warunkach umowy. Strony mogą też łatwo negocjować kontrakt, komentując draft w chmurze, a następnie skorzystać z podpisu elektronicznego.

Pergamin został założony przez Jakuba Barwańca, Piotra Łuczaka i Antoniego Wędzikowskiego. Do dzisiaj pozyskał ponad 350 klientów, od małych i średnich firm, po międzynarodowe korporacje. Odpowiadają one za ponad 40 tys. zarejestrowanych użytkowników i ponad 90 tys. podpisanych umów. Przychody Pergaminu wzrosły o 520% rok do roku.

W gronie klientów Pergaminu znajdują się m.in. Grupa Volvo, Grupa Aegon, Cushman & Wakefield, Kross, Gemius, a także wschodzące gwiazdy jak JustJoinIT, Bluerank, czy agencja Roberta Lewandowskiego Stor9. Klientem startupu jest też Atrium European Real Estate, jeden z największych operatorów centrów handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej, która zarządza ponad 3 tys. umów najmu w 16 lokalizacjach. Dzięki wykorzystaniu Pergaminu czas potrzebny na negocjację i podpisanie umowy skrócił się z tygodnia do nawet 30 minut.

Teraz Pergamin pozyskał 5 mln zł w rundzie seed, której przewodził niemiecki fundusz Sunfish Partners. Finansowanie zapewniły też fundusze DFRI i Funding Box. W sumie spółka pozyskała od inwestorów ponad 9 mln zł.

Pozyskane środki pomogą w dalszym rozwoju platformy Pergamin. Jeszcze w tym roku startup zaoferuje narzędzie do negocjowania i podpisywania złożonych kontraktów.

Finansowanie od inwestorów umożliwi też ekspansję międzynarodową. By zrealizować swoje plany, startup planuje powiększyć swój zespół. Do końca roku firma chce zatrudnić ponad 15 osób, zwiększając liczbę pracowników z 25 do 40. Pergamin poszukuje przede wszystkim specjalistów od produktów i business developmentu z międzynarodowym doświadczeniem.

– Zarządzanie umowami to drogi i nieefektywny proces. Im większa firma, tym większy problem. Mierzymy się z tym wszystkim: po symbolicznym uścisku dłoni następuje praca nad treścią umowy i negocjowanie szczegółów. To praca, która trwa tygodnie, jeśli nie miesiące. Często opóźnia realizację samego projektu, a w konsekwencji, wypłatę wynagrodzenia. Zaczęliśmy od automatyzacji najbardziej powtarzalnej pracy w firmach, które podpisują duże liczby podobnych umów. Jednak największą wartością dla firm często stanowią złożone kontrakty. W ich negocjacjach uczestniczy wiele osób, a każda zmiana wiąże się z ponowną lekturą wielostronicowego dokumentu. Chcemy rozwiązać ten problem, oferując firmom narzędzie będące dla obsługi umów tym, czym GitHub jest dla zarządzania kodem – mówi Jakub Barwaniec, CEO i Co-Founder Pergamin.

– Firmy poświęcają zbyt dużo czasu na negocjowanie i zarządzanie umowami. To uciążliwość, która odwraca ich uwagę od prowadzenia i rozwoju biznesu. Problem dotyczy każdej gospodarki i kosztuje miliardy. Narzędzia rozwijane przez Pergamin pozwolą firmom skończyć z marnowaniem czasu, a uwolnione zasoby przeznaczyć na rozwój. Wierzymy, że Pergamin odniesie sukces. To ambitny i utalentowany zespół, który udowodnił, że rozumie problemy klientów, znalazł rozwiązanie i umie je skalować – mówi dr Marcus Erken, Founding Partners w Sunfish Partners.