Perspektywa polskiej energetyki do 2040 roku na najbliższej Konferencji EuroPower i OZE Power

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

konferencja OZEPower EUROPower

Udostępnij:

Już 28-29 kwietnia 2021 r. odbędzie się 33. Konferencja Energetyczna EuroPower oraz 3. edycja OZE Power. Wydarzenie zostanie zrealizowane w formie online. Kluczowi przedstawiciele branży omówią najbardziej aktualne wyzwania stojące przed sektorem energetycznym w Polsce.
Część inauguracyjna Konferencji poświęcona zostanie polityce energetycznej Polski. Eksperci porozmawiają o planie „Nowy Polski Ład” jako mechanizmie adaptacji i absorpcji europejskiej strategii transformacji, a także o perspektywie polskiej energetyki do 2040 r. w kontekście dążenia do zeroemisyjności. Poruszone zostaną zagadnienia dotyczące rozwoju energetyki niskoemisyjnej, integracji rozproszonych odnawialnych źródeł energii oraz potencjału wodoru w dekarbonizacji energetyki. Eksperci zastanowią się nad kwestią wyzwań społecznych i gospodarczych na drodze transformacji regionów węglowych. Przeanalizują także, w jakim stopniu energia jądrowa może pomóc przetransformować polską energetykę.

Drugiego dnia wydarzenia dyskusja skierowana zostanie w stronę cyfryzacji usług, w tym zagadnień dotyczących udziału nowoczesnej technologii w digitalizacji energetyki, ewolucji w kierunku lokalnych systemów energetycznych oraz bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej w modelu centralnym i rozproszonym. Omówione zostaną również kwestie przemysłu energochłonnego w procesie transformacji energetycznej, transformacji ciepłownictwa, morskiej energetyki wiatrowej oraz strategie nowoczesnych przedsiębiorstw energetycznych.

W roli prelegentów wystąpią m.in.:
• Ireneusz Zyska, Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii, Minister Klimatu i Środowiska

• Zbigniew Gryglas, Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Aktywów Państwowych
• Mikołaj Dowgielewicz, Dyrektor Generalny, Europejski Bank Inwestycyjny
• Jakub Kowalski, Członek Zarządu ds. Operacyjnych, Polska Spółka Gazownictwa
• Henryk Mucha, Prezes Zarządu, PGNIG Obrót Detaliczny
• Vakis Ramany, Senior Vice President Development, New Nuclear Projects, EDF
• Arkadiusz Sekściński, Wiceprezes ds. Rozwoju, PGNiG
• Paweł Śliwa, Wiceprezes ds. Innowacji, PGE
• Paweł Stańczyk, Prezes Zarządu, PGNiG Termika
• Tadeusz Woszczyński, Country Manager – Poland, Austria & CEE, Hitachi Europe Ltd.
• Dawid Zieliński, Prezes Zarządu, Columbus

Zapisy i szczegółowy program wydarzenia na stronie Konferencji: https://konferencjaeuropower.pl/

EuroPower i OZE Power to platforma dialogu będąca miejscem konsultacji społecznych przedstawicieli rządu z reprezentantami branży. Celem, który przyświeca konferencji, jest merytoryczna debata skupiona na aktualnej sytuacji ekonomiczno-politycznej, w tym wyzwaniach sektora energetycznego i rozwoju odnawialnych źródeł energii.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem