Pethelp – pierwsze w Polsce pakiety medyczne dla właścicieli psów i kotów

pethelp pierwsze w polsce pakiety medyczne dla wlascicieli psow i kotow
Udostępnij:
Profilaktyka zdrowotna, mniejsze ale regularne opłaty, promocja dla adoptujących, gamifikacja edukacyjna, a w przyszłości system analizujący symptomy chorób oraz smart obroża. To tylko jedne z nielicznych inicjatyw jakie realizuje już po części i chce wdrożyć w życie startup Pethelp.

Startup Pethelp to pierwsze w Polsce pakiety opieki medycznej
i weterynaryjnej dla psów i kotów. Startup posiada obecnie sprawdzoną bazę placówek weterynaryjnych w Warszawie, Krakowie oraz Łodzi. Niemal każdego tygodnia do bazy dołączają nowe lecznice dla zwierząt. 

Pethelp kieruje swoją ofertę do trzech obszarów:

  • Firmy/korporacje – jako benefit pracowniczy dla właścicieli psów
    i kotów,
  • Fundacje i schroniska – wspiera i promuje adopcje zwierzaków. Każdy kto adoptuje psa lub kota, otrzyma pierwsze 3 miesiące pakietu za darmo,
  • Klienci indywidualni – dla każdego kto kocha swojego pupila i chce mieć kontrolę nad jego zdrowiem, po to aby cieszyć się nim jak najdłużej.

– Chcemy upowszechnić profilaktykę zdrowotną zwierząt domowych, tak aby dzięki cyklicznym badaniom przeciwdziałać potencjalnym chorobom. Zupełnie jak w medycynie ludzkiej. Profilaktyka na której nam zależy jest tańsza, prostsza, skuteczniejsza niż leczenie. Obecnie już ponad połowa Polaków posiada przynajmniej jedno zwierzę domowe i często traktuje je jak członka rodziny. Zatem jeśli każdy z członków rodziny może mieć dostęp do prywatnej opieki medycznej za niewielką miesięczną opłatą (np. Medicover), to dlaczego nie objąć podobną opieką naszych czworonożnych przyjaciół? – komentuje Sławomir Wiatr, wiceprezes startupu, współtwórca Pethelp.

Rynek weterynarii rządzi się swoimi prawami, każdy lekarz weterynarii może ustalać własne stawki. Często bywa, że w niektórych gabinetach po prostu przepłacamy i ponosimy wysokie koszty jednorazowe.

– Proponujemy model opieki medycznej w formie abonamentu. Klient ma wówczas do dyspozycji określone badania, konsultacje czy usługi, które może wykorzystać w ciągu 12 miesięcy. Dzięki stałej niewielkiej opłacie może spać spokojnie – w każdej chwili może odwiedzić lekarza weterynarii, który obsługuje pakiety w ramach sieci Pethelp. To atrakcyjne rozwiązanie szczególnie dla kogoś, kto nie chce ponosić wysokich kosztów jednorazowych – komentuje Grzegorz Sojka, prezes startupu.

Pethelp posiada ambitne plany rozwojowe. W niedalekiej przyszłości twórcy startupu chcą rozbudować swój  program gamifikacyjny, którego celem jest zachęcenie klientów do dbania o zdrowie, bezpieczeństwo, wychowanie oraz dobrą zabawę zwierzaka. W myśl założenia, że jeśli dbasz o swoje zwierzę to płacisz mniej za jego opiekę medyczną. 
W dalszej kolejności w planach jest rozwój aplikacji mobilnej, opartej
o algorytm wychwytujący potencjalne choroby u zwierząt.
Co więcej, startup Pethelp planuje wprowadzenie smart obroży, która będzie przesyłała dane o wskaźnikach życiowych zwierzaka, na podstawie których będziemy w stanie dowiedzieć się bardzo wielu rzeczy na temat naszego zwierzaka.