Pethelp – pierwsze w Polsce pakiety medyczne dla właścicieli psów i kotów

Dodane: 08.01.2019

Julia Gugniewicz

Udostępnij:

Profilaktyka zdrowotna, mniejsze ale regularne opłaty, promocja dla adoptujących, gamifikacja edukacyjna, a w przyszłości system analizujący symptomy chorób oraz smart obroża. To tylko jedne z nielicznych inicjatyw jakie realizuje już po części i chce wdrożyć w życie startup Pethelp.

Startup Pethelp to pierwsze w Polsce pakiety opieki medycznej i weterynaryjnej dla psów i kotów. Startup posiada obecnie sprawdzoną bazę placówek weterynaryjnych w Warszawie, Krakowie oraz Łodzi. Niemal każdego tygodnia do bazy dołączają nowe lecznice dla zwierząt. 

Pethelp kieruje swoją ofertę do trzech obszarów:

 • Firmy/korporacje – jako benefit pracowniczy dla właścicieli psów i kotów,
 • Fundacje i schroniska – wspiera i promuje adopcje zwierzaków. Każdy kto adoptuje psa lub kota, otrzyma pierwsze 3 miesiące pakietu za darmo,
 • Klienci indywidualni – dla każdego kto kocha swojego pupila i chce mieć kontrolę nad jego zdrowiem, po to aby cieszyć się nim jak najdłużej.
 • – Chcemy upowszechnić profilaktykę zdrowotną zwierząt domowych, tak aby dzięki cyklicznym badaniom przeciwdziałać potencjalnym chorobom. Zupełnie jak w medycynie ludzkiej. Profilaktyka na której nam zależy jest tańsza, prostsza, skuteczniejsza niż leczenie. Obecnie już ponad połowa Polaków posiada przynajmniej jedno zwierzę domowe i często traktuje je jak członka rodziny. Zatem jeśli każdy z członków rodziny może mieć dostęp do prywatnej opieki medycznej za niewielką miesięczną opłatą (np. Medicover), to dlaczego nie objąć podobną opieką naszych czworonożnych przyjaciół? – komentuje Sławomir Wiatr, wiceprezes startupu, współtwórca Pethelp.

  Rynek weterynarii rządzi się swoimi prawami, każdy lekarz weterynarii może ustalać własne stawki. Często bywa, że w niektórych gabinetach po prostu przepłacamy i ponosimy wysokie koszty jednorazowe.

  – Proponujemy model opieki medycznej w formie abonamentu. Klient ma wówczas do dyspozycji określone badania, konsultacje czy usługi, które może wykorzystać w ciągu 12 miesięcy. Dzięki stałej niewielkiej opłacie może spać spokojnie – w każdej chwili może odwiedzić lekarza weterynarii, który obsługuje pakiety w ramach sieci Pethelp. To atrakcyjne rozwiązanie szczególnie dla kogoś, kto nie chce ponosić wysokich kosztów jednorazowych – komentuje Grzegorz Sojka, prezes startupu.

  Pethelp posiada ambitne plany rozwojowe. W niedalekiej przyszłości twórcy startupu chcą rozbudować swój  program gamifikacyjny, którego celem jest zachęcenie klientów do dbania o zdrowie, bezpieczeństwo, wychowanie oraz dobrą zabawę zwierzaka. W myśl założenia, że jeśli dbasz o swoje zwierzę to płacisz mniej za jego opiekę medyczną. W dalszej kolejności w planach jest rozwój aplikacji mobilnej, opartej o algorytm wychwytujący potencjalne choroby u zwierząt. Co więcej, startup Pethelp planuje wprowadzenie smart obroży, która będzie przesyłała dane o wskaźnikach życiowych zwierzaka, na podstawie których będziemy w stanie dowiedzieć się bardzo wielu rzeczy na temat naszego zwierzaka.

  icon-112px-padlock Created with Sketch.

  Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem