PFR Otwarte Innowacje: w ramach programu powstało 6 funduszy VC z łącznym budżetem ok. 670 mln złotych

Dodane: 21.02.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

PFR Ventures alokowało już wszystkie środki dostępne w ramach programu PFR Otwarte Innowacje. Z dostępnych 390 mln złotych utworzono 6 funduszy Venture Capital, które przy udziale środków prywatnych dysponują łącznie kwotą 670 mln złotych na inwestycje w startupy i zarządzanie inwestycjami.

PFR Otwarte Innowacje to fundusz zarządzany przez PFR Ventures w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Jego celem było zainwestowanie środków w fundusze Venture Capital, które następnie zapewnią finansowanie dla technologicznych startupów w fazach seed i growth.

W trakcie całego programu rozpatrzyliśmy 27 ofert. Po intensywnym procesie due diligance oraz negocjacjach, zdecydowaliśmy się zainwestować w 6 zespołów. Uważamy, że tworzący je partnerzy mają największy potencjał do efektywnego zarządzania naszymi środkami. Szczególną uwagę zwracaliśmy na wcześniejsze doświadczenie w inwestowaniu w spółki technologiczne i zdolność wnoszenia wartości w ich rozwój („smart money”) – komentuje Rozalia Urbanek, managerka inwestycyjna w PFR Ventures, odpowiedzialna za program Otwarte Innowacje.

Utworzone fundusze to: Aper Ventures, Montis Capital, Value Tech Growth, RedBreek Investments, Augere Open Innovations oraz Atmos Ventures. Partnerzy z tych zespołów zainwestowali do tej pory łącznie w ponad 200 startupów.

Fundusze rozpoczną inwestowanie już w tym kwartale. Każdy z nich dysponuje kwotami od 5 do ok. 20 mln PLN na pojedynczą inwestycję. Wśród zespołów dominuje zainteresowanie branżą medyczna, life science oraz IoT.

PFR Ventures to Fundusz Funduszy, który wspólnie z inwestorami prywatnymi, aniołami biznesu i korporacjami zainwestuje ponad 4 mld PLN w fundusze Venture Capital. Ich celem będzie napędzenie tym kapitałem polskich, innowacyjnych przedsiębiorstw na wczesnych etapach rozwoju. 2,7 mld PLN, którymi dysponuje PFR Ventures pochodzi z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem