PFR Ventures inwestuje w Spire Capital Partners

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

PFR Ventures

Udostępnij:

Spire Capital Partners ogłosił uruchomienie swojego pierwszego funduszu SCP Fund I o początkowej kapitalizacji 57 mln EUR i zakładanej docelowej kapitalizacji na poziomie 100 mln EUR.

Fundusz będzie inwestować w szybko rozwijające się firmy z branży oprogramowania, e-commerce i usługami wspieranymi przez nowe technologie, z udowodnionym modelem biznesowym, dodatnim wynikiem EBITDA, oraz z potencjałem do konsolidacji rynku i/lub ekspansji międzynarodowej. SCP będzie inwestować w pakiety kontrolne spółek od 7 do 20 mln EUR w ramach jednej transakcji.

Istotnym elementem strategii Funduszu będzie uważne przestrzeganie standardów zrównoważonego i odpowiedzialnego inwestowania w aspekcie środowiskowym, społecznym i zarządczym (ESG), stąd obecność dedykowanego specjalisty ds. ESG, jako członka zespołu inwestycyjnego.

Pierwsza inwestycja

W maju 2022 Spire Capital Partners dokonał swojej pierwszej inwestycji, nabywając 70% udziałów w Thulium, wiodącym polskim dostawcy oprogramowania contact center działającym w modelu SaaS. Spółka rozwija się dynamicznie, osiągając 30% wzrostu na poziomie przychodów oraz 60% na poziomie EBITDA r/r, a dzięki optymalizacji funkcji sprzedaży i marketingu, zespół SCP oczekuje, że osiągnie ona wyniki lepsze od pierwotnego scenariusza inwestycyjnego.

Udane uruchomienie pierwszego funduszu SCP Fund I w trudnym środowisku pozyskiwania nowego kapitału, świadczy o atrakcyjności niszy rynkowej i strategii inwestycyjnej SCP oraz jest pozytywną weryfikacją wcześniejszych osiągnięciach zespołu Spire Capital Partners w generowaniu zwrotów dla inwestorów.

Przeczytaj również 👉 W pierwszym kwartale 2023 roku wartość inwestycji VC wyniósł 446 mln PLN. To mniej niż w Q1 2022