PFR Ventures podpisał umowy inwestycyjne z funduszami VC. Będą wspierać polskie firmy i startupy

Dodane: 12.06.2018

Karolina Halik

Udostępnij:

PFR Ventures ogłosił pierwsze fundusze venture capital, z którymi zawarł umowy inwestycyjne. Wkrótce rozpoczną one wspólne działania mające na celu zaoferowanie wsparcia startupów oraz innowacyjnych firm.

fot. startup.pfr.pl

PFR Ventures jest pierwszym na polskim rynku profesjonalnym inwestorem instytucjonalnym, który działa w formule funduszu funduszy (ang. Fund of Funds). Zawarł on umowy z siedmioma funduszami, które oferują firmom wsparcie finansowe. Na podpisanych porozumieniach zyskają startupy na różnym etapie rozwoju. Zanim jednak to nastąpi, zgody muszą wyrazić Komisja Nadzoru Finansowego oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. 

Kim są partnerzy PFR Ventures?

Na ogłoszonej dziś liście znajdują się trzy grupy podmiotów. Pierwszą z nich jest grupa funduszy PFR Starter FIZ. Działa ona w obszarze innowacyjnych spółek znajdujących się na najwcześniejszym etapie rozwoju. Do tej grupy należą Xevin VC, KnowledgeHub, Tar Heel Capital Pathfinder oraz Ventures For Earth. 

W ramach PFR Biznest FIZ podpisano umowę z SILBA. Będzie ona podejmować współpracę i koinwestycje z Aniołami Biznesu w proporcji 50% / 50% w spółki znajdujące się na wczesnym etapie rozwoju. 

Ostatnią ogłoszoną grupą jest PFR Otwarte Innowacje FIZ, do którego dołączyły Montis Capital oraz APER Ventures. Ten fundusz dedykowany jest spółkom MŚP, które realizują projekty technologiczne w formule otwartych innowacji. Kapitał, który jest przez niego udzielany, może być przeznaczony między innymi na certyfikacje prac B+R czy ich kontynuację celem wdrożenia lub akceleracji. 

PFR Ventures negocjuje kolejne umowy w ramach wszystkich pięciu Funduszy Funduszy, którymi zarządza.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem