PGNiG czeka na innowatorów

Dodane: 22.07.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

Startuje druga edycja Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA zaprasza do współpracy startupy oraz małe i średnie przedsiębiorstwa. Ich zadaniem będzie wypracowanie rozwiązań na potrzeby jednej ze spółek Grupy Kapitałowej PGNiG.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA ogłasza nabór na warsztaty dla przedsiębiorców, których efektem będzie komercyjne wdrożenie pomysłów wypracowanych podczas takiej formy współpracy. Partnerami w tym przedsięwzięciu są Agencja Rozwoju Przemysłu oraz Izba Gospodarcza Gazownictwa.

Warsztaty Innowacyjnych Pomysłów odbędą się po raz drugi. W kwietniu 2016 roku uczestnicy pracowali nad projektami z obszaru elektroenergetyki dla spółki PGNiG TERMIKA. Tym razem zakwalifikowani do warsztatów pracować będą nad rozwiązaniami dla PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o.

Wśród wyzwań czekających na rozwiązanie są m.in. rozwój oferty dla domu i biznesu w zakresie dostarczania usług sieciowych, rozwój elektronicznych i automatycznych kanałów obsługi klienta i nowe rozwiązania w obszarze technologii LNG i CNG.

– Nabór skierowany jest do przedsiębiorstw oferujących produkt lub usługę na co najmniej 7. Poziomie Gotowości Technologicznej. To znaczy, że projekt musi być gotowy do demonstracji w warunkach operacyjnych PGNiG Obrót Detaliczny. Dopiero na tej podstawie nasi eksperci będą decydować, które z proponowanych produktów i usług można wdrożyć w spółce – mówi Łukasz Kroplewski, wiceprezes zarządu PGNiG SA ds. rozwoju.

Podczas pierwszej edycji Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów przedsiębiorcy zgłosili prawie 100 innowacyjnych pomysłów dla PGNiG TERMIKA. 12 z nich eksperci PGNiG i autorzy projektów analizowali na spotkaniu warsztatowym. Do przygotowania pilotażu i ewentualnego wdrożenia wybrano trzy pomysły. 

– Środowisko sektora małych przedsiębiorstw bardzo pozytywnie odebrało naszą nową formę komunikacji i dialogu biznesowego w obszarze innowacji. Kontynuujemy tę formułę dla kolejnych spółek z naszej grupy kapitałowej – dodał prezes Kroplewski.

Termin zgłaszania propozycji do drugiej edycji Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów upływa 16 września 2016 roku, a same warsztaty odbędą się 6 października 2016 roku. Nabór odbywa się za pomocą Platformy Transferu Technologii ARP pod adresem www.ptt.arp.pl/Warsztaty.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem