PGNiG partnerem 7. edycji projektu KPT ScaleUp

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

PGNiG partnerem 7. edycji projektu KPT ScaleUp

Udostępnij:

Do 26 września trwa kolejny nabór do programu wsparcia dla startupów z sektora Przemysłu 4.0, który otworzył Akcelerator KPT ScaleUP, działający w ramach Krakowskiego Parku Technologicznego. Uczestnicy projektu będą mogli m.in. podjąć bezpośrednią współpracę z największymi przedsiębiorstwami na rynku, poszukującymi nowych rozwiązań technologicznych. W tym gronie znalazło się również Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

– Innowacje to bardzo ważny element rozwoju Grupy Kapitałowej PGNiG. Są one niezbędne do zwiększania efektywności pracy w tradycyjnych obszarach działalności spółki, ale również mierzenia się z wyzwaniami takimi, jak neutralność klimatyczna czy transformacja energetyczna Polski. Przy wdrażaniu nowych rozwiązań, sięgamy zarówno do naszych zasobów wewnętrznych, jak i poszukujemy cennych inspiracji na rynku – powiedział Arkadiusz Sekściński, wiceprezes Zarządu ds. Rozwoju w PGNiG.

– Jestem przekonany, że model współpracy promowany poprzez akceleratory przynosi obustronne korzyści – otrzymujemy dostęp do innowacji, jednocześnie dzieląc się naszą wiedzą i doświadczeniem z firmami rozpoczynającymi swoją przygodę na rynku. Mam nadzieję, że w jesiennej edycji programu KPT ScaleUp, uda nam się z sukcesem pozyskać nowego partnera w rozwoju biznesu PGNiG – dodał Arkadiusz Sekściński.

Program akceleracyjny KPT ScaleUp ma na celu przyspieszenie wzrostu młodych firm, skoncentrowanych na rozwiązaniach z obszaru Przemysłu 4.0. Startupy zakwalifikowane do projektu wezmą udział w trwającym sześć miesięcy programie rozwojowym. Oferowane formy wsparcia obejmują m.in. pilotażowe wdrożenie opracowywanego rozwiązania u jednego z partnerów, dotację w wysokości 200 tys. zł, czy nawiązanie współpracy mentoringowej z ekspertami z zakresu wizerunku i reklamy, prawa spółek czy własności intelektualnej.

Firmy zainteresowane udziałem w projekcie muszą posiadać nie dłuższe niż 5-letnie doświadczenie na rynku oraz co najmniej prototyp produktu B2B związanego z obszarem przemysłu. Przed złożeniem aplikacji uczestnicy powinni zapoznać się z listą potrzeb i obszarów priorytetowych dla rozwoju firm biorących udział w programie, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo współpracuje z akceleratorem  Krakowskiego Parku Technologicznego od kwietnia 2021 roku. KPT ScaleUp ma pomóc w poszukiwaniach i selekcji startupów, których innowacyjne projekty można zastosować w PGNiG. To kolejny program akceleracji startupów, w który zaangażowała się spółka. Od ponad roku prowadzi wspólne projekty z rzeszowskim akceleratorem IDEA Global HugeTech. Oba działają w ramach rządowego programu ScaleUp, współfinansowanego z funduszy europejskich.

Podstawą działań PGNiG w obszarze innowacji, jest InnVento – marka stworzona przez PGNiG SA. Współpracując z małymi i średnimi przedsiębiorstwami technologicznymi, w tym ze startupami, InnVento rozwija projekty pilotażowe. Dzięki nim, spółki z Grupy Kapitałowej PGNiG mogą przetestować wybrane pomysły technologiczne, by następnie zastosować niektóre z nich.

Centrum startupowe InnVento odpowiada m.in. za współpracę z Krakowskim Parkiem Technologicznym przy programie akceleracji startupów.