PhotoAiD na liście FT 1000: najszybciej rozwijających się firm w Europie

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

PhotoAiD na liście FT 1000: najszybciej rozwijających się firm w Europie

Udostępnij:

PhotoAiD®, startup technologiczny rozwijający sztuczną inteligencję i rewolucjonizujący fotografie biometryczne, został uhonorowany prestiżowym wyróżnieniem FT 1000 – corocznym rankingu najszybciej rozwijających się firm w Europie.

PhotoAiD jest jedną z 26 polskich firm z sektora IT & Software, które znalazły się na liście. Ranking, opracowany przez Financial Times i dostawcę danych Statista, prezentuje firmy, którym udało się odnieść sukces i rozwinąć w ciągu ostatnich trzech lat mimo pandemii i braku stabilności na międzynarodowych rynkach.

Usługa, jaką oferuje PhotoAiD, umożliwia wykonanie zdjęć biometrycznych dla ponad 10 000 rodzajów dokumentów, w tym paszportów, dowodów osobistych i praw jazdy.

W 2021 roku, z narzędzi online oferowanych przez PhotoAiD skorzystało prawie 6,5 miliona użytkowników, a w 2022 roku już ponad 11,5 miliona osób ze 108 krajów. Firma, założona w Polsce w 2012 roku przez Tomasza Młodzkiego i jego braci zatrudnia obecnie ponad stu pracowników rozrzuconych po całym świecie, którzy tworzą rozwiązania fotograficzne oparte na sztucznej inteligencji.

– Cieszymy się, że zostaliśmy uwzględnieni w rankingu FT 1000 i docenieni za nasz ciągły wzrost i innowacje w dziedzinie fotografii biometrycznej” – powiedział Tomasz Młodzki. I dodał: – Z 4-osobowego startupu staliśmy się globalną firmą, obsługującą klientów z ponad 100 krajów i przetwarzającą setki tysięcy zdjęć miesięcznie. Nie było łatwo czekać, ale widząc owoce naszej pracy, mogę szczerze powiedzieć, że było warto.

Wyróżnienie PhotoAiD w rankingu FT 1000 podkreśla dynamiczną ścieżkę wzrostu firmy. Usługi oferowane przez PhotoAiD® są dostępne na całym świecie, a użytkownicy z nich korzystający wykonali dotychczas ponad 8 milionów zdjęć.

Przy okazji zachęcamy do przeglądnięcia mapy polskich startupów związanych z AI. Jak mówi jej twórca, Jan Szumada z Warsaw Equity Group, dobierał wyłącznie te rozwiązania, w których sztuczna inteligencja nie jest atrakcyjnym, nośnym medialnie dodatkiem, ale nieodłącznym elementem produktu: – Jeśli można usunąć komponent AI z rozwiązania oferowanego przez firmę, a wartość tego rozwiązania z perspektywy klienta nie spada dramatycznie, taka firma została wykluczona z listy.