Photon zwycięzcą polskiej edycji CEE Relased. Interaktywny robot dla dzieci kolejny raz wyruszy na podbój Europy

photon zwyciezca polskiej edycji cee relased interaktywny robot dla dzieci kolejny raz wyruszy na podboj europy
Udostępnij:
Interaktywny robot edukacyjny Photon po raz kolejny podbił serca konkursowych jurorów. Jego twórcy zwyciężyli polską edycję CEE Released i pojadą do Bułgarii aby rywalizować z innymi europejskimi startupami.

fot. FB Photon

Edukacyjna zabawka z Polski podbija Europę

Zespół Photona poinformował dziś na swoim profilu na Facebooku, że odnieśli kolejny sukces. Tym razem zwyciężyli lokalną edycję konkursu CEE Released i jako jeden z 3 polskich startupów pojadą do Sofii. Tam w ramach European Business Angels Network zaprezentują się przed inwestorami z całej Europy.

CEE Relased jest międzynarodowym programem dla szybko rozwijających się spółek. Jego uczestnicy otrzymują dostęp do inwestorów, wiedzy i kapitału, które pomogą w dalszym skalowaniu działalności.

Robot, który rozwija się razem z dzieckiem

Photon to pierwszy interaktywny robot, który rozwija się razem z dzieckiem, ucząc je programowania. Zabawka robi to poprzez mieszankę storytellingu i najnowszej technologii. Zadania, które wykonują dzieci, opierają się o fabularną historię. Ważne jest to, że robot wyciągnięty z pudełka nie potrafi nic i jego rozwój jest uzależniony od postępów, jakie dziecko robi w nauce. Tym samym pomaga dzieciom rozwijać kreatywność, zdolność logicznego myślenia, poznawanie podstaw programowania i zrozumienie działania czujników, w które jest wyposażony. 

Robot urzeka od samego początku. Najpierw zajął pierwsze miejsce w konkursie technologicznym Imagine Cup, organizowanym przez firmę Microsoft. Później podbił Kickstartera. W zbiórce wzięło udział 322 osoby z całego świata, które w 4 dni pomogły dobić do celu. Finalnie Photon zebrał 52 tysiące dolarów, czyli ponad 150% zakładanej kwoty. Kampania zdobyła tytuł „Projects We Love” przyznawany przez pracowników serwisu, którym może pochwalić się niecałe 0,5% dostępnych na nim projektów.